Ana Sayfa Meslekler Acil Tıp Teknisyeni (ATT) Maaşları Ne Kadar?

Acil Tıp Teknisyeni (ATT) Maaşları Ne Kadar?

1,231
Acil tıp teknisyeni

Acil Tıp Teknisyeni ve Teknikeri Ne Kadar Kazanıyorlar?

Acil tıp teknisyenleri hastalara ilk müdahalede bulunan ve hastaların hastaneye ulaşana kadar sağlık durumlarını gözeten sağlık personeli mensuplarıdır. Acil tıp teknisyenleri (ATT) bilinen diğer bir adıyla paramedik oldukça zor bir meslek dalıdır. Son dönemde sağlık alanına yapılan yatırımların ardından iş bulma olanakları daha fazla olan mesleklere yönelen adaylar, tercihlerinin başında genel olarak sağlık sektörüne mensup meslekleri tercih etmektedirler. Her sene oldukça fazla sayıda acil tıp teknisyeni alımı gerçekleştirilmektedir. Adayların acil tıp teknisyeni olmak istemelerinin bir diğer sebebi de kazanmış oldukları paradır. Diğer sektörlerde çalışanlara nazaran daha iyi olanaklarda maaş almaktadırlar. Peki acil tıp teknisyeni maaşı ne kadardır?

2021 Acil Tıp Teknisyeni ve Teknikeri Maaşları Ne Kadar?

Acil tıp teknikeri olmak isteyen bireyler üniversiteye giriş sınavlarına katılarak, gerekli puanı ve sıralamayı elde etmek durumundadırlar. Daha sonra da yükseköğretim kurumlarının acil tıp teknisyenliği bölümlerinden bir tanesine kayıt yaptırmalı be bu bölümden başarı ile mezun olmalıdırlar. Acil tıp teknisyenleri özel sektörde rahatça iş bulabilirler. Ancak kamuda işe girmek isterlerse KPSS sınavına katılmalı ve gerekli sıralamayı elde etmelidirler. Acil tıp teknisyeni nasıl olunur öğrenmek için TIKLAYIN. Tüm bu aşamaları geçerek acil tıp teknisyeni olan bireyler günümüz şartlarına göre iyi sayılabilecek meblağlarda ücret almaktadırlar. Acil tıp teknisyenlerinin özel sektörde kazandıkları para değişkenlik gösterse de devlet kurumlarına girmeleri takdirde kazanmış oldukları para aşağıdaki tablodaki gibidir.

2021 Güncel ATT Maaşları

Üniversite mezunu olan ATT maaşları 2021 senesinde 5.000 TL olarak belirlenmiştir. 2 senelik yüksek okul mezunu olan acil tıp teknisyenleri 10. Derecenin 2. Kademesinden göreve başlamaktadır. Üniversite mezunu olan ve işe yeni başlayacak olan acil tıp teknisyenleri 4.500 TL maaş almaktadır. Bu maaşlara agi ve nöbet ücretleri dahil değildir.

Acil tıp teknisyeni maaşları hakkında detaylı bilgiler verdik. Acil tıp teknisyenlerinin kazanmış oldukları maaşlar hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

4 Comments

 1. kader

  10 Mart 2017 at 21:59

  Ben beden egitimi bolumu okuyorum 2. Senem dondurup sinavsiz gecisle saglik bolumune gidebilir miyim

  Reply

 2. Semanur

  28 Aralık 2017 at 22:21

  Ben lise son sınıf ögrencisiyim. ATT okumak istiyorum. Ama pek fazla bilgim de yok açıkcası. Ben tyt den yeterince puan alırsam yks 2.oturuma gerek kalmadan att okuyabilir miyim?

  Reply

 3. Ercan

  7 Haziran 2018 at 10:21

  Evet önlısans bölümleri tyt ile alıyo

  Reply

 4. Sıla

  22 Temmuz 2020 at 00:26

  Evet ayt sınavına gerek yok zaten att tyt sınavından aliyor

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Ambulans Şoförü Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar?

Ambulans Şoförü Nasıl Olunur? ve ne kadar kazanırım diye soran herkesin bu yazımızı okumas…