Ana Sayfa İşte Haberler Adalet Bakanlığı ve CTE 15 Bin Personel Alımı 2019’da Yapılacak

Adalet Bakanlığı ve CTE 15 Bin Personel Alımı 2019’da Yapılacak

Adalet Bakanlığı'nda çalışmayı düşünenler için merkez ve taşra teşkilatı ile Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü Eylül ayında müjdesi verilen 15 bin personel alımı için Bakan Gül, alımlar 2019'da yapılacak dedi.

Adalet Bakanlığı

Birçok insanın umutla beklediği alımlardan bir taneside Adalet Bakanlığı tarafından yapılan memur alımları. Adalet Bakanı tarafından yapılan 10 Aralık 2018 tarihli açıklama ile Adalet Bakanlığı ve CTE kurumlarına yapılacak memur alımları ile ilgili olarak personel alımlarının ileri bir tarihte yapılağı bilgisi verildi. Bakan Gül, şu an mevcut personel sayısı ile 2019 yılında alımı yapılması hedeflenen personel sayısını açıkladı. Bu bağlamda Eylül ayında yapılan açıklamanın aksine yakın zamanda alım yapılmayacağı belirtildi. Eylül ayında yapılan açıklamada 15 bin kişilik bir kadro verileceği belirtilmişti.

Adalet Bakanlığının ve CTE kurumlarının merkez ve taşra teşkilatları ile adliye personelleri alımları kapsamında 2018’in ilk alımında 7.042 personel alımı gerçekleştirilmişti . Bu yıl yeni alım yapılmayacağı belirtilmiş olsada 2019 yılında benzer bir alım olacağı yönünde açıklamalar mevcut.

Adalet Bakanı Gül’ün Eylül ayındaki açıklamasında Adalet ve CTE için 15 bin yeni personel alımı yapılacağı ve bunun yakın bir tarihte olacağı belirtilmişti. Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatına olduğu gibi Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü için de yeni personel alımları aynı şekilde 7 binden fazla olacak ve bu alımların 2019 yılına kaldığını kesin bir dille söyleyebiliriz.

ElemanUzman sitesi olarak Adalet Bakanlığının yapacağı tüm alım süreçlerini takip etmekteyiz. Gerek Adalet gerekse CTE personel alımı, zabıt katibi alımları, İKM alımları vb. şartları ile ilgili sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Adalet ve CTE personel alımları ile ilgili gelişmelerle ilgili bizleri takip etmeye devam ediniz.

Konu hakkındaki sorularınızı ve görüşlerinizi bizlere yorum bölümümüzden iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek Kamu ve Özel sektörden yapılacak olan personel, eleman, memur ve işçi alımlarına en kısa sürede ulaşabilirsiniz.

  • 6
    Shares

DİĞER ADALET BAKANLIĞI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, adalet bakanlığı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan adalet bakanlığı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

E-posta adresinizi yazın :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir