Ana Sayfa Şehirler Mersin Akkuyu Nükleer Santrali İş İlanları ve İş Başvurusu

Akkuyu Nükleer Santrali İş İlanları ve İş Başvurusu

Akkuyu Nükleer Santrali (NGS) çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapacak. Akkuyu Nükleer Santrali insan kaynakları iş ilanları, kariyer fırsatları, açık iş pozisyonları, iş imkanları, iş başvuru formu doldur ve iş başvurusu nasıl nereden yapılır?

Akkuyu Nükleer Santrali iş ilanları

Nükleer enerji, gelişmiş ülkelerin uzun yıllardır kullanmış olduğu bir enerji çeşididir. Ülkemiz bu konuda uzun yıllardır eksik kalmış ve sonunda enerji çeşitliliği yaratmak ve nükleer güce kavuşmak için çeşitli adımlar atmıştır. Bunlardan ilki ve belki de en önemlisi Mersin ilimiz Gülnar ilçesinde bulunan Büyükeceli Kasabası’nın Akkuyu mevkinde yapılacak olan Akkuyu Nükleer Santrali’dir. Akkuyu Nükleer Santrali’nin yapımına başlandı ve santralin 2022 yılında faaliyete geçmesi hedefleniyor. Akkuyu Nükleer Santrali Rus devlet nükleer şirketi olan Rosatom tarafından yapılacak.  Akkuyu Nükleer Santrali ülkemiz enerji ihtiyacının yüzde 10’unu karşılayacak. Ancak bunun yanında santralin bir diğer faydası da bölgede çok sayıda kişiye istihdam olanağı yaratacak olması. Santralin inşaat sürecinde 12 bin 500 ve işletme aşamasında da 4 bin kişiye istihdam yaratması planlanıyor. Akkuyu Nükleer Santrali bu kapsamda bünyesine şimdiden çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştireceğini belirtti. Yazımız devamında Akkuyu Nükleer Santrali tarafından yayınlanan iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, kariyer fırsatları ile iş başvuru formu, iş talep formu gibi iş başvurusu detayları yer almaktadır.

Akkuyu Nükleer Santrali İş İlanları 2018

Akkuyu Nükleer Santrali projesinin maliyeti 22 milyar dolar seviyelerinde olması bekleniyor. Santral faaliyete geçmesinin ardından işletme hakkı 49 yıl boyunca Rus şirkette olacak. Akkuyu Nükleer Santrali gerek inşaat sürecinde, gerekse faaliyete girmesinin ardından çok sayıda kişiye de istihdam kapısı olacak ve bu kapsamda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapılacak.

Akkuyu Nükleer Santrali tarafından yayınlanan ve yayınlanması muhtemel iş ilanları içinde; elektrik mühendisi, kaynakçı, inşaat mühendisi, bekçi, geçici işçi, tekniker, teknisyen, şoför gibi sayısız kadro ve pozisyon yer almaktadır. İlanlarda ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu bay ve bayan adayların, deneyimli ve deneyimsiz adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadro ve pozisyonlar yer almaktadır. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl iş başvurusu yapabilirsiniz?

Akkuyu Nükleer Santrali İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Akkuyu NGS bünyesinde çalışacak olan kişilere inşaat süresince ortalama 1500, işletme aşamasında da ortalama 3 bin dolar maaş verilecek. Bunun yanında da kendisiyle çalışmak isteyenlere kariyer gelişimi ve yükselme anlamında da geniş imkanlar sunulmaktadır. Maaşlarının yüksek olması sebebi ile şimdiden binlerce kişi iş başvuru formu doldurarak iş başvurusu yaptı bile. Sizler de Akkuyu Nükleer Santrali bünyesinde çalışma fırsatı elde etmek istiyorsanız öz geçmişlerinizi yani CV’lerinizi hr@akkunpp.com mail adresine iletebilirsiniz. Buraya göndermiş olduğunuz öz geçmişler kurumun insan kaynakları tarafından detaylı olarak bir incelemeye alınacak ve başvurusu olumlu bulunan adaylar iş görüşmesi için çağrılacaklardır. Bu yazımızda Akkuyu Nükleer Santrali iş ilanları ve işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

MERSİN İŞ İLANLARI BAŞVURU VE ŞARTLARI

İlerleyen günlerde Mersin ili için yapacağımız kamu kurumları veya özel sektörden yeni iş ilanlarına ilişkin detaylı bilgiler ve başvuru formları Facebook üzerinde özel açtığımız Mersin Güncel İş İlanları adlı gruptan yayınlanacaktır. Yeni ilanları ve başvuru şartlarını hızlı ve yakından takip etmek istiyorsanız buraya tıklayın ve Mersin Güncel İş İlanları grubumuza katılın. Merak ettiğiniz tüm soruları Facebook grubumuzdan sorabilirsiniz.

DİĞER AKKUYU NÜKLEER SANTRALİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, akkuyu nükleer santrali konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan akkuyu nükleer santrali duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir