Ana Sayfa Şehirler Niğde Alay Belediyesi Personel Alımı Yapacağını Açıkladı

Alay Belediyesi Personel Alımı Yapacağını Açıkladı

81
İlkokul Mezunu

Niğde ilimizde yer alan Alay Belediyesi yayınlamış olduğu ilan ile personel alımı yapacağını açıkladı. Alay Belediyesi personel alımı ilanı kapsamında itfaiye şoförü alımı, yük taşıma için şoför alımı ve kepçe operatörü alımı gerçekleştirilecektir. Adayların en az ilköğretim mezunu olmaları gerekmektedir. Adaylar ilana 19 Ocak 2017 tarihine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. Alay Belediyesi personel alımı ilanı hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgi haberimiz devamında yer almaktadır.

Alay Belediyesi Personel Alımı İlanı 2017

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde İl Müdürlüklerinden/Hizmet Merkezlerinden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler.  Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılacaktır..

Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. – Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla iş gücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir. Merkezi sınav kapsamında müracaat eden adaylar içerisinden en yüksek puan alandan başlamak üzere talep sayısının üç katı olacak şekilde düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işçi talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. İş yerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

İtfaiye Şoförü Alımı : Adayların en az 3 sene deneyimli olmaları ve bunu gösterir SGK Hizmet Dökümü ile çalışan işyerinden alınan meslekte çalıştığına dair yazının kura tarihinden önce talebi veren Alay Belediye Başkanlığına ibraz edilmesi gerekmektedir.

Yük Taşıma İçin Şoför Alımı :  Adayların en az 3 sene deneyimli olmaları ve bunu gösterir SGK Hizmet Dökümü ile çalışan işyerinden alınan meslekte çalıştığına dair yazının kura tarihinden önce talebi veren Alay Belediye Başkanlığına ibraz edilmesi gerekmektedir.

Kepçe Operatörü Alımı : Adayların en az 2 sene deneyimli olmaları ve bunu gösterir SGK Hizmet Dökümü ile çalışan işyerinden alınan meslekte çalıştığına dair yazının kura tarihinden önce talebi veren Alay Belediye Başkanlığına ibraz edilmesi gerekmektedir.

İlana başvuru yapan adaylar için 30 Ocak 2017 tarihinde saat 10:00 ile 11:00 arasında kura çekimi gerçekleştirilecektir. Alay Belediyesi personel alımı ilanı hakkında başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir