Ana Sayfa Meslekler Ambulans Şoförü Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar?

Ambulans Şoförü Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar?

Ambulans Şoförü kimdir, nasıl olunur. Ambulans Şoförü olmak için başlıca şartlar nelerdir. Devlet Hastanesi (Kamu) ve Özel Hastane Ambulans Şoförü maaşları ne kadar? Ambulans Şoförleri ne kadar kazanıyorlar detaylarını haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Ambulans Şoförü

Her geçen gün sağlık sektörünün gelişimi personel ihtiyacını arttırmaya devam ediyor. En önemli meslekler arasında yer alan ve oldukça önemli olan Sağlık sektörü git gide gelişmekte ve büyümektedir. Çoğu üniversitenin öğrencileri sağlık alanına yöneltmesi bunun en önemli kanıtıdır. Çünkü sağlık sektörünü okuyan bir öğrencinin iş bulması oldukça kolaydır ve maaşıda dolgundur. Aynı zamanda Ambulans şoförü azlığı ülkemizde sıkıntı yaratmaktadır. Bizde sizin için bu konu hakkında bilgi vermek istedik. Şimdi beraber ambulans şoförü nasıl olunur ve Güncel Ambulans Şoförü Maaşları konusunu detayları ile inceleyelim.

Ambulans Şoförü Nasıl Olunur

Ambulans şoförü genelde hastane olmakla birlikte sağlık sektörlerinde çalışmaktadır. Günümüzün popüler mesleklerinden olan ambulans şoförü olabilmek için üniversitelerin sağlık bölümünde bulunan ” Acil Tıp Teknisyenliği ” alanını okumaları gerekmektedir. Bu alanı bitirmekle birlikte ehliyet ve ilk yardım sertifikaları ambulans şoföründe aranan özelliklerdendir.

2020 Ambulans Şoförü Olma Şartları Neler

Ambulans Şoförü olmak için adaylarda aranılan başlıca başvuru şartları arasında;

 • İyi derecede araç kullanabiliyor olmak
 • Gerekli sağlık eğitimlerini almış olmak
 • Özel Hastaneler için en az 1 yıl deneyim sahibi olmak
 • Ekip çalışmasına yatkın olmak genel başvuru şartları arasında yer almaktadır.

2020 Devlet Hastanesi ve Özel Hastane Ambulans Şoförü Maaşları

Acil Tıp Teknisyenliği’ni bitirdiği takdirde göreve atanan sağlık personelleri, Devlet Hastanesi Ambulans Şoförü Maaşları ortalama 4 Bin – 5 Bin Tl arası maaş almaktadır. Tabi ki bu maaş çalıştığı yıl süreçlerinde değişiklik göstermektedir. Bulunduğu kademe, çalışma durumu ve yeteneğine göre maaşları değişmektedir. Özel Hastane Ambulans Şoförü Maaşları elbetteki devlet kurumlarına ataması yapılanlar kadar yüksek deildir. Özel hastanelerde ortalama Ambulans Şoförü Maaşları 2.500 ile 3.500 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Sağlık bakanlığı ambulans şoförü alımı için sağlık bakanlığının sitelerini takip etmeniz gerekmektedir. Eğer sizde bu konu hakkında yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız ve ambulans şoförü olmak istiyorsanız, yakınınızda bulunan Devlet ve Özel Hastanelerinin İnsan Kaynakları departmanı ile görüşebilir yada buraya tıklayarak Ambulans şoför alımlarını inceleyebilirsiniz.

Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) ve (instagram) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.


DİĞER AMBULANS ŞOFÖRÜ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, ambulans şoförü konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan ambulans şoförü duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

E-posta adresinizi yazın :

One Comment

 1. Kuddusi akgumüş

  15 Aralık 2019 at 18:28

  Bugsaş bünyesinde ego şöförü olarak çalışmak istiyorum tüm gerekli belgerim mevcuttur siz değerli büyüklerimin bana bu konuda yardımcı olmanızı talep ediyorum saygılarımla

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir