Ana Sayfa Meslekler Apron Memuru Nasıl Olunur?

Apron Memuru Nasıl Olunur?

1,149
Apron memuru

Apron Memuru Nasıl Olunur?

Günümüzde nüfus artışı ve teknolojinin gelişmesi ile doğru orantılı olarak yeni meslek dalları da türemektedir. Bu yazımızda son zamanlarda adından sıkça duyduğumuz bir meslek dalı olan apron memurluğu hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle apron memuru, Devlet Hava Meydanları İşletmesi bünyesinde görevli olan havaalanlarında kısaca uçakların pistlerde park edilmesi ve havaalanlarında trafik kontrolünü sağlayan kimselerdir. Apron memuru kimdir yazımızda meslek hakkında detaylı bilgiler sunmuştuk. Şimdi de apron memuru olmak isteyenler için apron memuru nasıl olunur detaylı olarak anlatacağız.

Kimler Apron Memuru Olabilir?

DHMİ tarafından her sene genel itibariyle apron memuru alımı için ilanlar yayınlanmaktadır. Bu ilanlarda belirtildiği üzere herhangi bir ön lisans programından mezun olmanız gerekmektedir. Son dönemde yayınlanmış ilanlarda ayrıca B sınıfı sürücü belgesi sahibi olma şartı da ilanlara eklenmiştir. Bu şartları sağlayan ve apron memuru olarak çalışmasına herhangi bir sağlıksal engeli bulunmayan kimseler apron memuru olabilmektedirler.

Apron memuru olmak için yayınlanmış olan ilanları takip etmeli ve bu ilanlara başvuru yapmalısınız. Yukarıda apron memuru olma şartları hakkında bilgiler sunduk. Şayet bu şartlara haiz iseniz ilanlara da başvuru yapabilirsiniz. Apron memuru olmak isteyenler için ilanlar düzenli olarak www.elemanuzman.com sitemiz üzerinde detaylı olarak yayınlanmaktadır. Bunları takip etmek için ise sosyal ağlardan bizleri takip etmeniz yeterlidir.

Kadınlar Apron Memuru Olabilir Mi?

Daha önceki dönemlerde bayan adaylar apron memuru olmak için başvuruda bulunamıyorlardı. Ancak bu konuda yapılan şikayetler geçtiğimiz senelerde karşılığını buldu. Artık apron memurluğu için herhangi bir cinsiyet şartı aranmıyor. Erkek adaylar veya kadın adaylar ilgili ilanlara başvuruda bulunabiliyorlar. Bu yazımızda nasıl apron memuru olunur detaylı olarak anlattık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz. Ayrıca apron memuru maaşı haberimizi de okumanızı öneriyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Ambulans Şoförü Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar?

Ambulans Şoförü Nasıl Olunur? ve ne kadar kazanırım diye soran herkesin bu yazımızı okumas…