Ana Sayfa Meslekler Apron Memuru Ne Kadar Maaş Alır? Apron Memuru Maaşı

Apron Memuru Ne Kadar Maaş Alır? Apron Memuru Maaşı

Apron memuru ne kadar maaş alıyor, alır? Apron memurları ne kadar para kazanıyorlar, gelir elde ediyorlar? Apron memurlarının net maaşı ne kadar? 2019 zamlı Ocak ve Temmuz apron memuru maaşı hakkında detaylı bilgi haberimiz devamında.

Apron memuru

Apron Memuru Ne Kadar Maaş Alır?

Havaalanlarında uçakların park haline çekilmelerini sağlayan ve havaalanlarında trafik kontrolü görevini üstlenen meslek grubuna mensup kimselere apron memuru diyoruz. Apron memurları, Devlet Hava Meydanları İşletmesi bünyesinde faaliyet göstermektedir. Günümüzde nüfusun hızla artışından dolayı gelişen, gelecekte de varlığını sürdürecek geleceği olan meslek dallarından bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir önceki yazımızda apron memuru nedir detaylı olarak anlatmıştık. İlgili yazımızı okuyarak meslek hakkında detaylı bilgiler elde edebilirsiniz.

Apron memuru olmak için ise herhangi bir ön lisans bölümünden mezun olmak ve DHMİ tarafından genel itibariye her sene yayınlanan ilanlarda yer alan özel şartlara haiz olmak gerekmektedir. Bu şartlar genel itibariyle her sene değişebilmektedir. Örneğin geçtiğimiz dönemde yayınlanan ilanda B sınıfı sürücü belgesi talep edilmiştir. Daha sonra ise bu ilanlara başvuru yapmanız gerekmektedir. Apron memurluğu son dönemde oldukça tercih edilen ve çok sayıda her sene çok sayıda başvuru yapılan meslek gruplarından bir tanesidir. Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi de almış oldukları maaştır. Apron memurları diğer memuriyetlere nazaran güzel rakamlar kazanabilmektedirler. Peki apron memuru ne kadar kazanıyor?

Apron Memuru Maaşı 2019

Apron memurları havacılık tazminatı hariç net 3.500 TL üzerinde gelir elde etmektedirler. Bu rakama havacılık tazminatı da eklenince kazanmış oldukları miktar 3.500 TL’yi geçmektedir. Evli ve çocuğu olanlar bu maaşa ek olarak evlilik yardımı ve çocuk yardımı da almaktadırlar. Apron memuru maaşları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER APRON MEMURU HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, apron memuru konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan apron memuru duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

E-posta adresinizi yazın :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir