Ana Sayfa Meslekler Apron Memuru Ne Kadar Maaş Alır? Apron Memuru Maaşı

Apron Memuru Ne Kadar Maaş Alır? Apron Memuru Maaşı

829
Apron memuru

2021 Apron Memuru Ne Kadar Maaş Alır?

Havaalanlarında uçakların park haline çekilmelerini sağlayan ve havaalanlarında trafik kontrolü görevini üstlenen meslek grubuna mensup kimselere apron memuru diyoruz. Apron memurları, Devlet Hava Meydanları İşletmesi bünyesinde faaliyet göstermektedir. Günümüzde nüfusun hızla artışından dolayı gelişen, gelecekte de varlığını sürdürecek geleceği olan meslek dallarından bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir önceki yazımızda apron memuru nedir detaylı olarak anlatmıştık. İlgili yazımızı okuyarak meslek hakkında detaylı bilgiler elde edebilirsiniz.

2021 Güncel Apron Memuru Maaşları Ne Kadar

Apron memuru olmak için ise herhangi bir ön lisans bölümünden mezun olmak ve DHMİ tarafından genel itibariye her sene yayınlanan ilanlarda yer alan özel şartlara haiz olmak gerekmektedir. Bu şartlar genel itibariyle her sene değişebilmektedir. Örneğin geçtiğimiz dönemde yayınlanan ilanda B sınıfı sürücü belgesi talep edilmiştir. Daha sonra ise bu ilanlara başvuru yapmanız gerekmektedir. Apron memurluğu son dönemde oldukça tercih edilen ve çok sayıda her sene çok sayıda başvuru yapılan meslek gruplarından bir tanesidir. Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi de almış oldukları maaştır. Apron memurları diğer memuriyetlere nazaran güzel rakamlar kazanabilmektedirler. Peki apron memuru ne kadar kazanıyor?

Apron Memuru Maaşı 2021

Apron memurları havacılık tazminatı hariç net 4.000 TL üzerinde gelir elde etmektedirler. Bu rakama havacılık tazminatı da eklenince kazanmış oldukları miktar 5.000 TL’yi geçmektedir. Evli ve çocuğu olanlar bu maaşa ek olarak evlilik yardımı ve çocuk yardımı da almaktadırlar. Apron memuru maaşları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) ve (instagram) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Ambulans Şoförü Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar?

Ambulans Şoförü Nasıl Olunur? ve ne kadar kazanırım diye soran herkesin bu yazımızı okumas…