Ana Sayfa Meslekler ARFF Memuru Maaşları Ne Kadardır?

ARFF Memuru Maaşları Ne Kadardır?

1,622
ARFF memuru

ARFF Memuru Maaşları Ne Kadar?

ARFF memurları, Devlet Hava Meydanları İşletmesi yani DHMİ bünyesinde faaliyet gösteren itfaiye memurlarıdır. Havaalanlarında herhangi bir olayda acil müdahale edebilme yeteneklerine sahiptirler. Ayrıca hava araçlarına yakıt ikmali sırasında işlemin güvenli bir şekilde tamamlanmasını sağlamakla görevlidirler. Görevleri ve kullanmış oldukları araç gereçler hesaba katıldığında yapmış oldukları iş bir hayli zordur. Bir önceki yazımızda ARFF memuru kimdir detaylı olarak anlattık. İlgili yazımızı okuyabilirsiniz. Bu haberimizde ARFF memuru maaşı ne kadar anlatacağız.

2021 ARFF Memuru Maaşı

Bireylerin ARFF memuru olmaları için görevlerine engel teşkil edecek herhangi bir sağlık sorununun bulunmaması, belirli bir boy ve kilo oranında olması gibi belirli şartlar bulunmaktadır. Bu şartları sağlayan bireyler ARFF memuru olmak için başvuruda bulunabilmektedir. Peki ARFF memuru nasıl olunur? İlgili yazıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2021 ARFF Memur Ücretleri

ARFF memurları, itfaiye memurlarından farklıdırlar. Öncelikle eğitimleri farklılık göstermekte olup, daha zor bir eğitim sürecine tabi tutulmaktadırlar. Ayrıca işleri icabı da görevleri bir hayli zordur. Vardiya usulü çalışmaktadırlar. Tüm bu zorlukların akabinde de maaşları, diğer meslek gruplarına nazaran daha iyi durumdadır. Bekar ve çocuksuz bir ARFF memuru 2021 yılı itibariyle 5.000 TL almaktadır. Bu miktara çocuk yardımı, aile yardımı gibi diğer sosyal hakları eklenerek de güncel maaşı hesaplanmaktadır. ARFF memuru maaşları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) ve (instagram) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Ambulans Şoförü Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar?

Ambulans Şoförü Nasıl Olunur? ve ne kadar kazanırım diye soran herkesin bu yazımızı okumas…