Ana Sayfa Şehirler Erzurum Atatürk Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Yayınladı !

Atatürk Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Yayınladı !

119
Atatürk Üniversitesi

1957 yılında Erzurum ilimizde kurulmuş olan Atatürk Üniversitesi günümüz itibariyle ülkemizin en fazla öğrenciye sahip olan, en büyük üniversitelerinden birisidir. Atatürk Üniversitesi yayınladığı ilan neticesinde sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. Personel alımı ilanı kapsamında avukat alımı gerçekleştirilecektir. Adaylar ilana 10 Ekim 2016 tarihine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. İlana dair iş başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgi haberimizin devamında yer almaktadır.

Atatürk Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2016

Üniversitemiz Hukuk Müşavirliğinde istihdam edilmek üzere, 18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin Ek 6 ncı maddesine dayanılarak hazırlanan ve 25/03/2015 tarihli 29306 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Yükseköğretim Üst Kuruluşları İle Yükseköğretim Kurumları Hukuk Müşavirliği ve Avukatlık Giriş Sınavı ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre münhal bulunan ( 2 ) adet avukat kadrosuna sınavla atama yapılacaktır. Adaylardan aranan başvuru şartları aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
 • 22-29 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılan (Son Başvuru Tarihi İtibariyle Süresi Dolmamış) Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak,
 • Hukuk Fakültesi mezunu olmak ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
 • Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak.
 • Belgelendirmek kaydıyla Avukat olarak en az 2 yıl deneyimli olmak.

Adaylardan başvuru esnasında bazı belgeler / evraklar talep edilmektedir. Bu belgeler aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

 • Başvuru Formu ( www.atauni.edu.tr adresinden ulaşılabilir.)
 • Diploma veya mezuniyet belgesinin onaylı örneği (eğitimini yurt dışında tamamlamış olanların diploma denklik belgesinin onaylı örneği)
 • Üç adet vesikalık fotoğraf
 • KPSS (B) sonuç belgesinin barkodlu bilgisayar çıktısı
 • Özgeçmiş
 • Avukatlık ruhsatnamesinin onaylı örneği
 • Deneyim Belgesi

Bu belgeler, aslı ibraz edilmek kaydıyla Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’nca da onaylanabilir. Posta ile yapılacak başvurularda evrakların resmi kurumlarca onaylı olması gerekmektedir.

Adaylar ilana Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı ERZURUM adresinden iş başvurusu yapabilmektedirler. İlgili birimin telefon numarası ise 0442 231 1025 olarak verilmiştir.

Başvurular Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına 26.09.2016-10.10.2016 tarihleri arasında şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır. Postadaki gecikmeler ve ilanda belirtilen süre içerisinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Giriş sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir. Sınav için öngörülen süre içerisinde yapılan başvuruları inceleyerek adayların aranan şartları taşıyıp taşımadıkları, Başvuru İnceleme Komisyonu tarafından değerlendirilecek olup, başvurusu kabul edilen adayların listesi Üniversitemizin www.atauni.edu.tr sayfasından yayımlanacaktır.

Aranılan şartları taşıyan adaylar, ilanda belirtilen KPSSP3 puan türünden en yüksek puanı alan adaydan başlamak ve atama yapılacak kadro sayısının beş katını geçmemek üzere, bir sıralama yapılarak yazılı sınava tabi tutulacaktır. (KPSSP3 puan türü itibariyle en son adayın aldığı puanla aynı puana sahip adaylar da yazılı sınava çağrılacaktır.).Sıralamaya giren adaylar Üniversitemiz internet sayfasından www.atauni.edu.tr duyurulacaktır.

Bu haberimizde Atatürk Üniversitesi tarafından yayınlanmış olan personel alımı ilanı hakkında iş başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz. Erzurum iline ait diğer iş ilanlarına ulaşmak için ise hemen TIKLAYIN.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Garanti Bankası İstanbul, Sivas, Erzurum Ve Bingöl’de Personel Alımı Yapıyor

Garanti Bankası, bünyesinde istihdam etmek üzere personel alımı yapıyor. Garanti Bankası İ…