Ana Sayfa Meslekler Banko Asistanı Ne Kadar Maaş Alır? Güncel Banko Asistanı Maaşları

Banko Asistanı Ne Kadar Maaş Alır? Güncel Banko Asistanı Maaşları

2,124
Banko asistanı, banko görevlisi

Banko Asistanı Maaşları 2021

Banko asistanı, bankalarda çalışmakta olan bir meslek grubudur. Banko asistanları bankalarda hesap açma, EFT, para çekme, para yatırma gibi işlemleri halleden, halk arasında gişe memuru olarak tabir edilen kimselerdir. Banko asistanları çeşitli sınavlara girerek ve başarılar göstererek yükselebilmektedirler. Bankalarda diğer pozisyonlarda görev almadan önce çoğu kişi banko asistanı olarak görev almıştır. Bir önceki yazımızda banko asistanı nasıl olunur detaylarıyla beraber anlatmıştık.  Bu yazımızda banko asistanı maaşları hakkında detaylı bilgiler sunacağız.

Banko Asistanı İş İlanları 2021

Banko asistanları kamu ve özel bankalarda çalışmaktadırlar. Bu sebepten dolayı da maaşları değişkenlik göstermektedir.   Kamu bankalarında Ziraat Bankası ve Halk Bankası’nda banko görevlisi 3500 ile 4500 TL arasında değişen miktarlarda aylık maaş almaktadır. Bunun haricinde de her sene 1 kere 1 maaş ikramiye de almaktadırlar. Yabancı dili bulunan banko asistanları bunun üzerine maaşlarına ek olarak dil tazminatı da almaktadırlar. Diğer Akbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Denizbank, Odeabank, TEB gibi özel bankalarda ise maaşları 2500 ile 3500 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Banko Asistanı İş Başvurusu 2021

Banko asistanı olmak için son yıllarda yapılan başvurular bir hayli artmış durumdadır. Bunun sebebi de diğer mesleklerde alımların az olması ve bireylerin finans sektöründe artan iş hacminden yararlanarak işsiz kalmamak istemeleridir. Ayrıca banko asistanları genel olarak 3 ile 4 senede bir girecekleri sınav ile mesleklerinde yükselebilirler. Tüm bu açılardan banko asistanı olmak kişilere oldukça cazip gelmektedir.  Ancak mesleğin oldukça zor olduğunu ve her gün yüzlerce kişinin işlemini halletmeniz gerektiğini, sık sık mesaiye kalmanız gerektiğini de unutmamalısınız. Sadece maaşa bakarak meslek seçiminde bulunmak oldukça yanlış tercihlere sebep olacaktır. Banko asistanı maaşları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Banka Banko Asistanı İş İlanlarına Ulaşmak için TIKLAYIN

Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) ve (instagram) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

One Comment

  1. asl

    12 Temmuz 2020 at 03:08

    Peki banko asistanlığından uzman yardımcılığına geçiş yapabiliyor muyuz ?

    Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Ambulans Şoförü Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar?

Ambulans Şoförü Nasıl Olunur? ve ne kadar kazanırım diye soran herkesin bu yazımızı okumas…