Ana Sayfa İşte Haberler Bekçi Şikayet Hattı veya Başvurusu Nereye Yapılır?

Bekçi Şikayet Hattı veya Başvurusu Nereye Yapılır?

2,294
Bekçi Şikayet Hattı

Bekçi Şikayet Hattı Numarası Var mı?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görev yapmakta olan bekçilerin sayıları ülke genelinde gün geçtikçe artmakta. Daha önce yapılan alımlar ve yeni yılda alımı yapılması planlanan bekçiler an itibari ile 20 bin sayısına ulaşmış durumda. İçişleri Bakanlığı bekçi alımlarında diğer memur alımlarında olduğu gibi güvenlik soruşturması konusuna büyük önem vermektedir. Fakat yine de her meslekte olduğu gibi bekçilerin de görevi kötüye kullanma durumunda vatandaşların şikayet edebileceği alanlar bulunmaktadır. Peki gündüz ya da geceleri çarşı veya mahallelerde görev bölgelerinde faaliyet göstermekte olan bekçilerin görevi kötüye kullanma durumu ile karşılaşan vatandaşların nereye şikayet etmesi gerekmekte, bekçi şikayet hattı numarası var mı?

Bekçiler Nasıl ve Nereye Şikayet Edilir?

Bekçilerin göreve başlaması ile birlikte ülke genelinde özellikle büyük şehirlerde hırsızlık, kapkaç, sözlü tartışma ve kavgalarda yüzde 20 oranında bir azalma yaşandı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan mevzuat ile Bekçi Nedir, Bekçilerin Görevleri Nelerdir ve yapabilecekleri hakkındaki resmi durumlar paylaşılmıştır. Yayınlanmış olan bu mevzuat dışında bekçinin farklı bir faaliyet gösterdiğini tespit eden vatandaşların gerekli mercilere şikayet hakları mevcuttur. Öyle ki bekçinin görevi kötüye kullanması ya da yetkisi olmadığı halde kendilerini yetkili gibi gösterme durumlarında vatandaşlar ilk olarak 112 hattını arayabilir ya da İçişleri Bakanlığını arayarak konu hakkında detaylı bilgi alabilirler. Ayrıca size en yakın Emniyet Müdürlüğü’ne şahsen şikayette bulunabilirsiniz. Konu detaylı bir şekilde mahkeme tarafından şikayet eden ve edilen olarak incelenmekte ve yetkili mahkeme kararı verildikten sonra yasal işlem yapılmaktadır.

Bekçilik mesleği son dönemlerde gençlerin en fazla tercih ettiği meslekler arasında yer almaktadır. Bekçilik gerek maaş yönünden olsun gerekse sosyal imkanlar açısından oldukça cazip bir meslek haline gelmiş bulunmakta. Bu nedenle bekçi olmak isteyen kişiler için hazırladığımız Bekçi Nasıl Olunur yazımızıda inceleyebilirsiniz. Güncel Bekçi Maaşları hakkında bilgi almak için Güncel Bekçi Maaşları yazımıza göz atabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Bekçi Şikayet Hattı ve Bekçiler Nasıl ve Nereye Şikayet Edilir konuları hakkında bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

2 Comments

 1. Umutcan

  5 Ağustos 2020 at 22:23

  Biz arabamizla gezerken dur dur yaptı durmadık ve sonra arabayı çektik geldi cama sizi sikerim dedi indirirsem döverim diye tehdit etti

  Reply

 2. Gokhan

  16 Mayıs 2021 at 12:18

  O bekçi değil ozaman.

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Kanada İşçi Alımı, İş İlanları ve Göçmenlik Başvurusu

Kanada kuzey Amerika kıtasının en kuzeyinde yer alan çağdaş ve teknolojik olarak ilerlemiş…