Ana Sayfa Meslekler Bekçiler Ne Kadar Maaş Alıyorlar? Güncel Bekçi Maaşları

Bekçiler Ne Kadar Maaş Alıyorlar? Güncel Bekçi Maaşları

246
Bekçi

Bekçiler Ne Kadar Maaş Alır?

Bekçiler, emniyet teşkilatına mensup olan ve halkın, can, mal güvenliğini sağlamakla görevlendirilmiş kimselerdir. Bekçiler yıllar boyu sokaklarda gezerek halkımızın can ve mal güvenliğini korumuşlardır. Sadece bununla da yetinmeyip halkın yardıma muhtaç duyduğu konularda ilk önce koşan kişiler olmuşlardır. Bu sebepten dolayı da halka en yakın koruma görevini üstlenmiş memurlardır. Uzun süre sonuna bekçiler tekrar kamu hizmetlerinde görev almaya başladılar. Valiler, kaymakamlıklar ve EGM sık sık bekçi alımı gerçekleştiriyor. Öncelikle bekçilik mesleği hakkında daha detaylı bilgiye bekçi kimdir başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz. Peki bu bekçiler ne kadar para kazanıyorlar?

Güncel Bekçi Maaşları 2021

Öncelikle bekçi olmak için en az ilköğretim mezunu olmalı, askerlik görevini tamamlamış olmalı, görevine engel olacak herhangi bir sağlık sorununun olmaması gerekmektedir. Bu şartlara uyan kimseler elemanuzman.com olarak yayınladığımız bekçi ilanlarına başvuruda bulunabilirler. Daha detaylı bilgi için bekçi nasıl olunur yazımızı okuyabilirsiniz.

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen kişileri cezbeden bir husus yapılan iş değil bekçilerin kazanmış oldukları paradır. Hem devlet güvencesinde maaş alan bekçiler, hemde diğer çok sayıda memuriyete göre yüksek miktarlarda para kazanmaktadırlar. Bekçilerin 2021 yılı itibariyle kazanmış oldukları para aşağıdaki yer almaktadır.

Bekçiler Ne Kadar Maaş Alıyor? Kaç Para Kazanıyor?

Bekçiler, devlet bünyesine bağlı çalışanlar oldukları için memur sayılmaktadırlar. Bekçiler eğitim durumlarına bağlı olarak farklı miktarlarda maaş almaktadırlar. Lise mezunu bir bekçi 4570 TL maaş alırken, üniversite mezunu (önlisans veya lisans) kişiler 4902 TL maaş alacaklar. Aile içerisinde çalışan birey ve çocuk sayısına göre maaş üzerinden ek ücret alınabiliyor. Eşi çalışmayan bir bekçi için aylık 248 TL ek ödeme yapılır. Eşi çalışanlar bu ücretten yararlanamaz. 6 yaşından küçük çocuğu olan bir bekçi 58 TL ek ödeme alırken, 6 yaşından büyük çocuklar için 29 TL ek ödeme alınıyor.

Yukarıdaki bekçi maaşları tablosunda aile yardımı, sosyal yardımlar, çocuk parası ve Emniyet Genel Müdürlüğü emrinde görevli her sınıftaki personele ödenen tayın bedeli açıkca belirtilmiştir. Bekçi maaşları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

2 Comments

 1. Hazim

  5 Mart 2018 at 22:02

  İnşaat bekçisi kaclira maaş alıyor

  Reply

 2. Hazim

  5 Mart 2018 at 22:06

  Gece İnşaat bekçisi kaç saat çalışmam gerekiyor haklarımız nelerdir bilmek istiyorum hakkımız yen meşin teşekkürler

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Ambulans Şoförü Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar?

Ambulans Şoförü Nasıl Olunur? ve ne kadar kazanırım diye soran herkesin bu yazımızı okumas…