Ana Sayfa Kamu Kurumları Beyaz Masa Personel Alımı ve İş Başvurusu Formu

Beyaz Masa Personel Alımı ve İş Başvurusu Formu

Belediyelerin Beyaz masa ( 153 ) birimlerinde nasıl çalışabilirim. Beyaz masa personeli olmak için aranılan şartlar neler. Beyaz masa personellerinin görevleri nelerdir. Beyaz masa personeli iş başvurusu nasıl yapılır? sorularının cevapları yazımızda.

Beyaz Masa

ALO 153, Türkiye’de uygulamaya giren yerel idare hizmetlerine ulaşma telefon numarasıdır.Telefonla 153 aranıldığı zaman o il sınırları içinde sorumlu olan büyükşehir belediyesinin ilgili personeli tarafından, talep edilen ücretsiz kamu yerel hizmetler verilmektedir. Modern müşteri hizmetleri hizmetleri mantığıyla çalışan Call Center uygulamasını kullanmaktadır. İstanbul için bu hizmet ilk uygulandığında 8 saat hizmet vermekteyken şimdi 24 saat hizmet vermektedir.

Beyaz Masa personeli olma şartları arasında; En az önlisans mezunu olmak, İletişim becerilerinin güçlü olması, Çözüm üretme konusunda yetenekli olmak, Anlayışlı ve hoş görülü olmak, Telefonla iletişim kabiliyeti yüksek olmak, Dış görünüşüne önem veriyor olmak, Bilgisayar kullanma sertifikasına sahip ve Office programlarına hakim olmak,  Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak başlıca şartlar arasında yer almakta.

Alo 153 Beyaz Masa Personel, Eleman, Memur Alımı 2021

Beyaz masa belediyelerin bizzat başvuran kişi veya kurumlarla ilgilenme, onları talepleri doğrultusunda yönlendirme ve başvurularına anında çözüm üretme birimidir. Beyaz masa çözüm üretme birimlerinde çalışan personellerin alımları dışarıdan hizmet alımı şeklinde olabiliceği gibi, belediyenin asli kadrosuna alınan kişilerdende oluşabilmektedir.

Alo 153 Beyaz Masa Güncel İş İlanları 2021

Belediyeler tarafından beyaz masa personel ihtiyacını karşılamak adına yayınlanan iş ilanları içinde; Personel Alımı, Eleman Alımı, Memur Alımı, Halkla ilişkiler Uzmanı Alımı, Beyaz Masa Personeli Alımı, Ön Büre Personeli Alımı gibi kadro ve pozisyon yer almaktadır. İlanlarda ön lisans mezunu ve üniversite mezunu adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadro ve pozisyonlar bulunmaktadır. Deneyimli deneyimsiz, bay, bayan adaylar bu ilanlara iş başvurusu yapabilmektedir. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl iş başvurusu yapılır?

153 Beyaz Masa İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Beyaz Masa personeli olmak için iş başvurusu yapmak istiyorsanız izlemeniz gereken iki alternatif yol bulunmakta. Bunlardan birincisi belediye bünyesine önceden hazırladığınız resimli CV’nizi ileterek başvuru yapabilirsiniz. İnsan Kaynaklarına bırakmış olduğunuz başvurunuz detaylı olarak incelenir ve başvurusu olumlu bulunan adaylar ön görüşmeye çağrılır. İkinci başvuru şekli ise belediyelerin yayınlamış oldukları Beyaz Masa Personeli Alım İlanlarını takip etmektir. Yayınlanmış olan ilanlardaki alım yapılacak olan adaylarda aranılan başvuru şartlarını sağlayan kişiler, ilanda belirtilen iş başvuru formu vasıtası ile başvurularını yapabilirler.

Konu hakkındaki soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesabımızı (Facebook) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

DİĞER BEYAZ MASA HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, beyaz masa konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan beyaz masa duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

4 Comments

 1. Zeynep

  3 Mart 2020 at 20:45

  Selamın aleyküm benim işe ihtiyacım var 3çocuğum var onlar için 10 aydır işsizim ne iş olursa seve seve yaparım temizlik görevlisi ve aşcı yardımcısı çay hepsini yaparım

  Reply

 2. Tevfik pınar

  18 Aralık 2020 at 22:04

  Gaziantep de oturuyorum zihinzel engelliyim yüzde 59 raporum var abla Fatma şahin büyükşehir belediye başkandan iş için ilgili park ve bahçelerde çalışmak istiyorum bana yardımcı olun yalvarim iş için ilgili ben çalışmak istiyorum 05346304971

  Reply

 3. Semra

  2 Mart 2021 at 19:44

  Merhaba 2020 nin mayıs ayından beri işsizim. Lütfen bana yardımcı olun lütfen.

  Reply

 4. Mustafa Kandemir

  23 Mart 2021 at 17:08

  İstanbul Kavacık ta bulunan nalburda çalışacak çay temizlik ve yemek işini yapacak bayan eleman alınacaktır. 0542 844 05 60 Mustafa Kandemir

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Ptt Personel Alımı

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü olarak hizmet sunan PTT, Türkiye’nin kaps…