Ana Sayfa Bilgi Bankası Mesai Saatleri Borsa İstanbul Çalışma Saatleri

Borsa İstanbul Çalışma Saatleri

110
Borsa İstanbul

Borsa İstanbul Çalışma ve Mesai Saatleri 2021

Borsa İstanbul ya da kısa bilinen adı ile BİST, Türkiye’de 1985 yılında ilk olarak İstanbul Menkul Kıymetler Borsası adıyla açılan 2013’te “Borsa İstanbul” olan, sermaye piyasasında faaliyet gösteren Türk ve yabancı kaynaklı bankalara, aracı kurumlara saklama ile takas hizmeti verir. 5 Nisan 2013 tarihinde ise «İstanbul Menkul Kıymetler Borsası» olan adı, “Borsa İstanbul” olarak değiştirilmiştir. Ayrıca “Yatırıma değer!” resmi slogan olarak kabul edilmiştir. Borsada işlem yapmak isteyen vatandaşlar Borsa İstanbul sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, kaça kadar açık merak etmektedirler. Yazımız devamında Borsa İstanbul seans saatleri, çalışma saatleri ve çalışma günleri yer almaktadır.

Borsa ile ilgili en çok merak edilen konular arasında hafta içi/hafta sonu mesai saatleri bulunuyor. Bu içeriğimizden çalışma günleri ve Borsa’nın açılış kapanış saatleri hakkında bilgi alabileceğiniz gibi, öğle arası başlangıç/bitiş saatlerini de öğrenebilirsiniz. Borsa 13:00 – 13:55/ 18:01 – 18:05 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Borsa İstanbul Saat Kaçta Açılıyor, Kapanıyor?

Borsa; sarrafların, kimi tüccarların, özellikle değerli kâğıt, pay belgiti ve tahvil, döviz ve her türlü mal alışverişiyle uğraşanların, alım satım amacıyla devlet denetimi altında iş yaptıkları yer. Borsa çalışma saatleri;

13:00 – 13:55 Gün Ortası Tek Fiyat Seansı (Emir Toplama)
13:55 – 14:00 Eşleştirme/Fiyat Belirleme
14:00 – 18:00 Sürekli İşlem
18:01 – 18:05 Kapanış Seansı

Bu yazımızda Borsa İstanbul seans saatleri yani saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı olarak anlattık. Borsa İstanbul seans saatleri değişiyor konusunda soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Borsa İstanbul Adres: Borsa İstanbul A.Ş., Reşitpaşa Mahallesi, Borsa İstanbul Caddesi No: 4, 34467 Sarıyer/İstanbul – Tel: 0212 298 21 00

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri ile alakalı konumuza hoş geldiniz. Konumuz içeriğinde …