Ana Sayfa İşte Haberler Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Personeli Alımları Başladı!

Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Personeli Alımları Başladı!

362
Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi

Firmalar tarafından müşteri memnuniyetini ön planda tutmak, hizmet öncesi ve sonrası satış konusunda veya teknik destek konusunda müşterilerini bilgilendirmek amacıyla işletmeler için olmazsa olmaz departmanlardan birisi haline dönüşen çağrı merkezleri için, Türkiye geneli binlerce kişilik çağrı merkezi müşteri temsilcilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Firmaların bazıları bu hizmeti, hizmet sağlayan operatör firmalarından alabildiği gibi, kendi bünyelerinde çağrı merkezi departmanı oluşturarak da sağlayabilmekteler. Bu nedenle sektörde çok sayıda müşteri temsilcisine, çağrı merkezi operatörüne ihtiyaç duyulmaktadır. Hali hazırda yayınlanmış, bu meslek grubuna yönelik binlerce kişilik personel alımı söz konusudur. Yürütülmekte olan bu çağrı merkezi personeli alımları için başvurular İŞKUR üzerinden yapılmaktadır.

Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi İş Başvurusu Şartları

Çağrı merkezi müşteri temsilcisi pozisyonuna başvuracak adaylarda aranan genel başvuru şartları; T.C vatandaşı olmak (yurt içi çalışan işletmeler için), en az ilköğretim mezunu olmak, diksiyonu düzgün olmak ve iletişim becerileri gelişmiş olmak, mesai saatlerine özen gösterecek olmak, vardiyalı sistemde çalışabilecek (işletmeye göre farklılık gösterebilecek olup, sabah 9 akşam 18.00 şeklinde çalışılan işletmeler ağırlıktadır.), sağlık problemi bulunmayan, muhakeme yeteneği güçlü, ikna kabiliyeti yüksek olan, ürün ve hizmetlerin tanıtımını yapabilecek ya da mevcut müşterilerin ilgili birimlere aktarılması (şikayet, talep, öneri kaydı alarak, gerekli aksiyonları alacak birimlere iletebilecek) işlemlerini yürütebilecek kişiler olunması, bilgisayar kullanmayı bilen, hedeflerin yakalanmasında etkin rol oynayabilecek ve kendini geliştirmeye açık, mesleki anlamda kariyer hedefleyen kişilerin olması istenmektedir. Kişilerin sertifika sahibi olması, deneyimli olması ya da çabuk öğrenen kişiler olması tercih sebebi olacaktır. Adayların ilgili ilanlara başvuruda bulunmadan önce ilanın başvuru şartlarını detaylı olarak incelemeleri gerekmektedir.

Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye genelinde bir çok şehirde alımı yapılan binlerce kişilik çağrı merkezi personeli alımı için adayların öncelikli olarak işkura kayıtlı olmaları gerekmektedir. İşkur sayfasını ziyaret edip açık işler kısmına giriş yaparak çağrı merkezi müşteri temsilcisi yazması ve açılan ekrandan çalışmak istediği şehrin iş ilanına başvuruda bulunması gerekmektedir. İlanlara başvurular öncesinde profilinizdeki bilgilerin güncel olduğundan emin olmanız yararınıza olacaktır.

Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi İş Başvurusunda Bulunmak için TIKLAYIN

Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

AFAD Güncel İş İlanları ve İş Başvuru Formu 2022

AFAD İş ilanları, güncel olarak kurumun yayınladığı başvuru formları ve ilanların sizlere …