Ana Sayfa Şehirler Çanakkale Çanakkale Belediyesi Memur Alımı İlanı

Çanakkale Belediyesi Memur Alımı İlanı

84
Çanakkale Belediyesi

Çanakkale Belediyesi 657 sayılı Devlet Memurları kanuna tabi olarak İtfaiye eri ile zabıta memuru alımı yapılacak. İlan kapsamında 10 memur alımı gerçekleştirilecek. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru tarihleri ve müracaat bilgileri ile ilana dair diğer detaylı bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.

Çanakkale Belediyesi Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alımı İlanı 2019

Belediye Başkanlığından yapılan memur alım duyurusuna göre KPSS puan sıralamasına göre boşta bulunan kadrolar için açıktan atama yoluyla yapılacağı belirtildi. Yayınlanan memur alımı ilanına başvuruda bulunacak adaylardan zabıta memuru alımına başvuruda bulunacak  kadın ve erkek adayların KPSS puan türlerinden en az 70 ve üzeri puan almış olmaları gerekli olduğu duyuruldu. Kadro derecesi olarak 10. Derecede 5 İtfaiye eri, 8. Derecede ise 5 zabıta memuru alımı için açıklanan başvuru genel şartları ise şu şekilde;

Başvuru Genel Şartları;

İtfaiye eri alımlarında başvuruda bulunacak adayların eğitim düzeyi olarak iki yıllık; Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Meslek Yüksek Okulu ve İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği mezunu olmaları gerekli olacak.  Zabıta memuru alımlarında ise herhangi bir lisans bölümünden mezun olmak gerekiyor.

Adayların T.C. vatandaşı olmaları, kamu haklarından mahrum olmamaları, TCK 53 maddedeki belirtilen suçlardan 1 yıl daha fazla hapis cezası almamış olmaları ise affa uğramış olsalar bile belirtilen suçlardan mahkum olmamaları gerekmektedir. Yapılacak olan güvenlik soruşturmasından olumlu olmak gerekiyor. Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmaması, görevini sürdürmeye engel herhangi bir akıl sağlığı ile beden sağlık engelinin bulunmaması gerekmektedir. Diğer yandan ilan edilen kadroların özel başvuru şartlarının taşımaları gerekiyor.

İlana Başvuru Tarihleri;

Adayların ilana başvuruda bulunabilmeleri için 11 Şubat ile 15 Şubat tarihleri arasında mesai saatlerinde başvuru belgelerini Çanakkale Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tai İş Başvurusu 2022 – Tusaş İş İlanları Açıldı

Tai İş Başvurusu yani Tusaş Personel Alımı ilanları 2022 yılı için yeniden açıldı. Tusaş İ…