Ana Sayfa Şehirler Denizli DESKİ İşçi Alımı Yapacağını Açıkladı

DESKİ İşçi Alımı Yapacağını Açıkladı

612
İşçi alımı

Denizli Su ve Kanalizasyon İdaresi yani kısa ve bilinen ismi ile DESKİ yayınlamış olduğu ilan ile işçi alımı gerçekleştireceğini açıkladı. DESKİ işçi alımı ilanı kapsamında büro işçisi alımı gerçekleştirecektir. Adayların en az ortaöğretim mezunu olmaları ve EKPSS sınavına katılmış olmaları gerekmektedir. Adaylardan ayrıca bilgisayar işletmenliği sertifikası talep edilmektedir. Adaylar ilana 20 Mart 2017 tarihine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. DESKİ işçi alımı ilanı hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları ile ilgili daha detaylı bilgilere haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Denizli Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) İşçi Alımı İlanı 2017

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl/Şube Müdürlüğümüzden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. Kuraya tabi taleplerde kuranın hangi gün, saat ve adreste çekileceği belirtilecektir. Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir.

Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde (Maden Kanunu kapsamında öncelikli başvuranların tamamı) isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir. Merkezi sınav kapsamında müracaat eden adaylar içerisinden en yüksek puan alandan başlamak üzere talep sayısının üç katı (Müfettiş, kontrolör, denetmen, denetçi, uzman talepleri için ise beş katı) olacak şekilde düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işçi talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. İş yerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.

Kuraya tabi olan işgücü taleplerine şartları uyan ve müracaatları kabul edilenlerin tamamı noter huzurunda kura çekimi için işverene gönderilir. Kuraya tabi taleplere başvuran önceliklilerin tamamı kura çekilmek üzere, isim ve adresleri ile durumlarına ilişkin açıklayıcı bilgilerle birlikte, ayrı bir liste halinde kamu kurum ve kuruluşuna bildirilir. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz. M.E.B. Onaylı Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası Sahibi Olmak

Meslek Deneyim (Yıl) Öğrenme Türü
Büro Memuru (İdari İşler)

Çalışma Adresi : TOPRAKLIK MAH.NO:41/9-10-11 PAMUKKALE DENİZLİ / TÜRKİYE

Bu yazımızda DESKİ işçi alımı ilanı hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgiler verdik. DESKİ işçi alımı ilanı hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca DESKİ tarafından yayınlanan tüm ilanlara DESKİ iş ilanları sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Denizli Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) İş İlanları ve İş Başvurusu

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi  Genel Müdürlüğü (DESKİ),  Bakanl…