Ana Sayfa Bilgi Bankası Mesai Saatleri Döviz Bürolarının Çalışma Saatleri

Döviz Bürolarının Çalışma Saatleri

5,866
Döviz Bürolari

Her türlü altın alım satımı ve döviz işlemlerinin gerçekleştirildiği döviz bürolarının çalışma saatleri merak edilen konular arasında yer almakta. Piyasaların anlık olarak değiştiği günümüzde insanların ellerindeki mevcut altın ve dovizlerini nakite çevirmek adına hizmet aldıkları döviz büroları türkiyenin her bölgesinde yaygın olarak hizmet vermekteler. Peki Türkiye’de faaliyet gösteren döviz büroları sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? Döviz bürolarının çalışma saatleri, mesai saatleri ve çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı sorularının cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Döviz Bürolarının Açılış Kapanış Saatleri 2021

Döviz büroları sabah Merkez Bankası‘nın açılış saatiyle birlikte açılmaktadırlar. Ülkemizde piyasalar bu saatte açılır ve altın ,döviz alım satım işlemleri bu saatte başlar.  Döviz büroları bu sebepten hafta içi her gün sabah saat 09:00‘da hizmet vermeye başlamaktadır. Ancak kapanış saati farklılık gösterebilir. Genel olarak döviz büroları akşam saat 18:00 veya 19:00 civarında kapanmakta ve hizmet vermemektedirler.

Döviz Büroları Sabah Saat Kaçta Açılıyor : Bürolar genellikle sabah saat 09:00’da hizmet vermeye başlamaktadır.

Döviz Büroları Akşam Saat Kaçta Kapanıyor : Döviz büroları akşam saat 18:00 ile 19:00 saatleri arasında kapanmakta ve hizmet vermemektedir.

Döviz Büroları Hafta Sonu Açık Mı / Çalışıyor Mu : Döviz büroları genel itibariyle hafta sonu sadece Cumartesi günü çalışmaktadır. Pazar günü döviz bürolarının çoğu kapalıdır. Ancak bazı işlek yerlerde Pazar günleri de açık olduğu görülse de bu çok nadirdir.

Döviz Büroları Bayramda Açık Mı Kapalı Mı : Döviz Büroları, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda bayramın ilk 2 günü genel olarak kapalıdır. Arefe günlerinde ise açık durumdadırlar.

Döviz Büroları Resmi Tatillerde Açık Mı Kapalı Mı: 1 Ocak, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 1 Mayıs, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde döviz büroları açıktır.

24 Saat Açık Olan Döviz Büroları Hangileri : Havalimanlarında bulunan döviz büroları genel olarak 24 saat süre zarfında açık tutulmaktadır. Ancak buradaki bürolardan döviz alım satım işlemleri gerçekleştirirseniz, ek bir komisyon talep edilebilir.

Döviz Büroları Öğle Tatili Yapıyormu : Döviz büroları personelelri öğle tatili yapmamaktadır. Bürolar açılış kapanış saatleri içerisinde düzenli olarak hizmet vermektedirler.

Bu yazımızda sizlere döviz bürolarının çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri ile alakalı konumuza hoş geldiniz. Konumuz içeriğinde …