Ana Sayfa Bilgi Bankası Mesai Saatleri Eczanelerin Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

Eczanelerin Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

675
Eczane

Eczaneler Saat Kaçta Açılıyor Kapanıyor?

Sağlıksal sorunlarımızda doktorumuzun önerisi ile ilaç tedavisi gerektiği takdirde, ilaçlarımızı eczanelerden almaktayız. Eczaneler son yıllarda artan hastalık oranları baz alındığında oldukça yoğun olarak çalışan kurumların başında yer almaktadır. Şayet eczanelerden ilaç almamız gerektiğinde bunu çalışma saatleri içerisinde gerçekleştirmemiz gerekmektedir. Aksi durumda eczanelerin çalışma saatlerini kaçırmamız durumunda nöbetçi eczane arayışına girmemiz gerekecektir ve bazen bize en yakın nöbetçi eczane bile oldukça uzak yerlerde olabilmektedir. Bu yüzden mesaisaatleri.org olarak eczaneler saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor, kaça kadar açık paylaşa ihtiyacı duyduk. Yazımız devamında eczanelerin hafta içi ve hafta sonu çalışma saatleri, mesai saatleri ve çalışma günleri yer almaktadır.

Eczanelerin Çalışma ve Mesai Saatleri 2021

Eczaneler genel itibariyle sabah saat 08:30’da açılmakta olup, akşam saat 19:00’da kapanmaktadır.  Nöbetçi eczanelerimiz ise akşam 19:00’da açılmakta olup, sabah saat 08:30’da kapanırlar. Pazar günü ve resmi tatil günlerinde nöbetçi eczaneler saat 09:00’da açılmaktadır.

Eczaneler Saat Kaçta Açılıyor : Eczaneler hafta içi her gün ve Cumartesi günü saat 08:30’da açılmaktadır.

Eczaneler Saat Kaçta Kapanıyor : Eczaneler akşam saat 19:00’da kapanmaktadır.

Eczaneler Hafta Sonu Açık Mı : Eczaneler Cumartesi günü normal çalışma saatleri içerisinde faaliyet gösterirler ancak Pazar günü sadece nöbetçi eczaneler açıktır.

Nöbetçi Eczanelerin Çalışma Saatleri : Nöbetçi eczaneler, normal eczanelerin çalışma saatlerin dışında kalan sürelerde açıktırlar. Yani hafta içi saat 19:00’da açılırlar ve sabah saat 08:30’da kapanırlar. Ayrıca Pazar günü saat 09:00’da açılmaktadırlar.

Eczaneler Bayramda Açık Mı, Kapalı Mı : Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı gibi dini bayramlar ile 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi diğer resmi tatil günlerinde eczaneler kapalı durumda olmaktadır. Bu süreçte sadece nöbetçi eczaneler açıktır.

Eczanelerin açılış saatleri ve kapanış saatleri yani çalışma saatleri hakkında bilgiler sunduk. Eczanelerin mesai saatleri yaz dönemi ve kış dönemi olarak değişebilmektedir. Şayet olası bir değişiklik durumunda güncel mesai saatleri hakkında detaylı bilgiyi yine sitemiz üzerinden siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız. Eczanelerin çalışma saatleri hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri ile alakalı konumuza hoş geldiniz. Konumuz içeriğinde …