Ana Sayfa Bilgi Bankası Mesai Saatleri Efes (Harabeleri) Antik Kenti Ziyaret Saatleri

Efes (Harabeleri) Antik Kenti Ziyaret Saatleri

2,917
Efes Antik Kenti

Efes Harabeleri Antik Kenti Açılış, Kapanış Saatleri 2021

Dünyanın 7 harikasından birisi olan Artemis Tapınağı‘nın da ev sahibi olan Efes Antik Kenti ülkemizin dünyadaki en meşhur, en çok ziyaretçi alan tarihi yerlerinden birisidir. İzmir ili, Selçuk İlçesi sınırları içerisinde yer alan antik Efes kentinin kuruluşu M.Ö. 6000 yıllarına kadar gitmektedir. Peki, Efes (Harabeleri) Antik Kenti Ziyaret Saatleri ve Günleri ile açılış ve kapanış saatleri nelerdir? Efes Antik Kenti hafta sonları ve bayramda açık mı kapalı mı?

Efes Harabeleri Antik Kenti Ziyaret Saatleri ve Günleri 2021

Yaz ayların da açılış saati 08:00, kapanış saati ise 18:30 dur. Kış ayların da açılış 08:00, kapanış saati 17:00’dir. Tatil günü olmayan müzeye, belirtilen saatler de girebilirsiniz. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın istediği gibi müze girişlerin de uygulanacak esaslar ve usuller hakkın da yönergenin 10.Maddesine göre, müze dini bayramların birinci günü olan saat 13:00’a kadar kapalı kalmaktadır. Efes antik kenti giriş ücreti ise 60 TL’dir. Tek seferlik bilet almak yerine; tam 50 TL, öğrenci 30 TL ödeyerek müze kart almanız daha uygun olacaktır.

Efes Antik Kenti Hafta Sonu Açık mı Kapalı mı? Efes Antik Kenti hafta sonları ziyarete açıktır. Yalnız yoğun olacağından hafta içini tercih etmenizi öneriyoruz.

Efes Antik Kenti Bayramda Açık mı Kapalı mı? ; Efes Antik Kenti Ramazan ve Kurban bayramlarının birinci günü yarım gün ziyarete kapalıdır. Diğer günler ziyaretçilere açıktır.

Efes Antik Kenti Müzesi Resmi Tatil Günleri Açık mı Kapalı mı? ; Antik Kent 1 Ocak, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 1 Mayıs, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde hizmet vermektedir ve açıktır.

Efes Antik Kenti Gişe Kapanış Saatleri Kaç ; Yaz sezonunda gişeler saat 18:00 da , Kış sezonunda ise gişeler  saat 16:00 da kapanmaktadır.

Bu yazımızda sizlere Efes Harabeleri Antik Kenti ziyaret saatleri ve günleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) ve (instagram) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

One Comment

  1. Sara

    11 Haziran 2021 at 14:00

    Efes antik kenti gelecek hafta açık mı acaba?

    Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri ile alakalı konumuza hoş geldiniz. Konumuz içeriğinde …