Ana Sayfa Ek İş İlanları Evde Makale Yazarak Para Kazanmak Hakkında Detaylı Bilgi

Evde Makale Yazarak Para Kazanmak Hakkında Detaylı Bilgi

372
Bilgisayar çalışan

Evde Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Makale yazarak para kazanmak birçok kişi için çok ciddi bir iş izlenimi yaratabilir ancak sanıldığı kadar zor süreçler barındırmıyor. Evde makale yazarak para kazanmak; İnternet’i olan herkesin kolaylıkla yapabileceği işler arasında yer alıyor. Okuma yazma bilen ve okuduğunu yorumlayabilen herkes makale yazarak para kazanma yöntemlerinden yararlanabilir. Bu sistem dahilinde sizden istenen yazıların özellikleri tam bir makale ciddiyeti taşımaz ancak yazım detayları olarak ele alındığında; makale kadar incelikli bir noktalama ve yazma dili kullanımı aranır. Bu nedenle de İnternet üzerinde kullanılacak yazılara makale denmesi uygun görülmüştür.

Makale yazarak para kazanmak için ne gerekir?

 • Makale yazarak para kazanacaksanız mutlaka bir bilgisayarınız olmalıdır.
 • Bilgisayarınız içinde Word, Not Defteri gibi programların olması sizin yazıları yazmanızı daha kolay bir hale getirecektir.
 • WordPress bilmeniz ve bazı basit kodlamalara aşina olmanız; sizin daha fazla tercih edilen bir yazar olmanıza yardımcı olacaktır.
 • Boş zaman dilimlerinizin olması önemlidir. Bir öğrenci, part time çalışan bir bireyi, ev hanımları bu işleri rahat bir şekilde yapabilir. Zaman probleminiz olmaması halinde düzenli projelere dahil olarak, düzenli bir gelir elde etme şansı yakalayabilirsiniz.

Yazılan makaleler nerelerde kullanılır?

Müşterilerin; makale yazarak para kazanma sistemi içerisinde yer alan kişiler ile iletişime geçmesinin nedeni;

 • Sitelerini tanıtıcı yazılar yazdırmak,
 • SEO işlemi için yazılar yazdırmak,
 • Siteleri için kaliteli içerikler hazırlayacak editörler bulmak,
 • Kurumsal içerik yazdırmak olarak ele alınabilir.

Bu doğrultuda yazdığınız makaleler; müşterilerin tercihlerine göre sitelerinde yayınlanacak şekilde hazırlanacak ve bu amaca yönelik olarak kullanılacaktır.

Makale yazarak para kazanmak için ne yapılmalı?

Makale yazarak para kazanmak için gerekli olan araçları sağlamanız halinde; iki şekilde makale yazarak para kazanmak mümkün.

 1. İnternet üzerinden makale yazarak para kazanmak: İnternet üzerinde makale yazarlarını ve müşterileri bir araya getiren birçok platform mevcut. Google üzerinden yapacağınız bir arama ile dahi birçok makale talebinin olduğu platforma ulaşmanız oldukça mümkün.
 2. SEO ajansına makale yazarak para kazanmak: SEO ajansı olan her firmanın makale yazarları ile kısa ya da uzun dönem çalışmaları olmaktadır. Çevrenizdeki SEO ajanlarına giderek ya da internet üzerindeki SEO ajanslarına yazı örneklerinizi gönderip; kendinizi tanıtarak, boş zamanlarınızı belirterek size iş vermelerini talep edebilirsiniz.

Makale yazarak ne kadar para kazanılır?

Her sektörde olduğu gibi yazı sektöründe de oldukça fazla dolandırıcı var. Dolandırıcılar ile karşılaşmamanız ve doğru firmalar ile çalışmanız halinde para kazanmanız mümkündür. Tam zamanlı bir iş gibi makale yazar ve iş trafiğinizi aksatmazsanız sürekli olarak kazanç sağlayabilir ve 1.300 TL ile 2.000 TL arasında bir kazanç elde edebilirsiniz.

Yeterince boş vaktiniz varsa ve bunu uzun zamanda kazanç sağlayacağınız bir iş olarak yapmayı düşünürseniz; kendi blog sitenizi oluşturup, kendi makalelerinizi yazarak da bireysel bir kazanç oluşturmanız mümkün. Google kaliteli gördüğü siteler için Adsense ödemeleri yapıyor ve birçok sitenin amacı da aslında bu sistem ile para kazanmak ve kaliteli makaleler yazdırmak. Bir sitenin içeriği ne kadar kaliteli ise o denli para kazanma ihtimali artar. Bu durum da kaliteli makale yazarlarının daha fazla kazanmasına yardımcı olacak bir durumun ortaya çıkmasına neden olur. Siz de kaliteli bir makale yazarı olabilir ve kendi sitenizi oluşturarak da makale yazarak para kazanmayı deneyebilirsiniz.

9 Comments

 1. miray

  27 Ağustos 2017 at 01:09

  Öğrenciyim, daha önce yazılarım yarışmalara yollandı. Yazım kurallarına hakimim, makale yazma konusunda yardımcı olabilirim.

  Reply

 2. Juliet

  29 Ekim 2017 at 10:29

  Üniversite mezunuyum. Makale yazabiliyorum. Bu işi zevkle yapabilirim. para kazanmak istiyorum. Lütfen iletisime geçiniz. Teşekkürler

  Reply

 3. gulçin

  12 Aralık 2017 at 05:10

 4. SÜMEYYE

  7 Ocak 2018 at 02:25

  daha öncede makale yazdım. yazım kuralları noktalama işaretlerine hakimim. makale yazıp para kazanmak istiyorum.lütfen iletişime geçin . teşekkürler.

  Reply

 5. Sema Gül ERDOĞAN

  15 Mayıs 2018 at 03:29

  Merhaba yaklaşık 6 senedir bu işin içerisindeyim, makalelerim seo konusunda çok yardımcı olmakla beraber ayrıca seo işini yazılım olarakta yapmaktayım. Günün her saati bilgisayar başında araştırma yaparak ve makale yazarak geçirmekteyim Makalelerinizi zamanında ve gününden hemen önce teslim etmekteyim. İleşiminizi bekliyor olacağım.

  Reply

 6. ayşegül türkel

  1 Ağustos 2019 at 12:17

  not tutarak okuma yaptığım için yazım gelişti. konu verin istediğiniz doğrultuda makaleniz hazır

  Reply

 7. Rümeysa

  8 Temmuz 2020 at 23:11

  Sözcüklerimi kullanırken titiz davranırım ve itinayla cümlelerimi kurmaya çalışırım. Makale konuları üzerinde araştırmalarımı derin yaparım yazım kuralları ve noktalama işaretlerine bu durumlarda yerinde kullanırım .Bu nedenle başarabileceğime inanıyorum.

  Reply

 8. Betül

  3 Ağustos 2020 at 00:04

  Üniversite mezunuyum, bilgisayar kullanımına hakimim ve hızlı klavye kullanabiliyorum

  Reply

 9. zeynep

  10 Aralık 2020 at 20:37

  lise mezunuyum yazıya hakimim acil işe ihtiyacım var

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Trendyol Express Kuryesi Nasıl Olunur? Trendyol Express Taşıyıcı Ücretleri

Trendyol ekspress kuryeliği, Türkiye’nin en büyük sanal mağazalarından olan Trendyol bünye…