Ana Sayfa Kamu Kurumları Gençlik ve Spor Bakanlığı 3 bin 243 Personel Alım İlanı

Gençlik ve Spor Bakanlığı 3 bin 243 Personel Alım İlanı

189
Gençlik ve Spor Bakanlığı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından uzun süredir beklenen ilan sonunda yayınlandı. Yayınlanmış olan ilana göre bakanlık ve bağlı il müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarına işçi alınmasında uygulanacak usul ve esasları hakkında yönetmelik ile Eski hükümlü veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan, Normal işçi ve Engelli işçi alımı yapacağını duyurdu. Alımlar farklı kadrolara yapılacak ve adaylardan bazı nitelikler aranacak. Başvuruda bulunacak adaylarda aranan başvuru şartları ve ilana dair diğer detaylı bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Memur Personel İşçi Alımı İlanı 2019

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine alımı yapılması planlanan kadrolar; Temizlik Görevlisi, Cankurtaran, Mekaniker (Pedallı Araçlar), Otobüs Kaptanı (Şoför), Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Elektrik Tesisatçısı (Bina), Güvenlik Görevlisi, Havuz Suyu Operatörü, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Garson (Servis Elamanı), Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni, Bilgisayar Donanım / Teknolojisi Teknikeri, Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri, Makine Teknikeri, Gençlik Lideri ile Muhasebeci meslek kolunda daimi süreli işçi ile Temizlik Görevlisi meslek kolunda engelli ve eski hükümlü işçi alınacaktır. Buna göre Engelli 278, Eskü Hükümlü 146 ve Normal 2 bin 819 personel olmak üzere toplamda 3 bin 243 işçi personel alınacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Gençlik ve Spor Bakanlığı alımını yapacağı adaylardan bazı nitelikler aramakta ve buna göre adaylardan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak ( eski hükümlü alımı hariç ) kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, Yapılacak güvenlik soruşturmasu ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Alım yapılacak pozisyona göre belirtilen nitelikleri taşımak, Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak kamu personeli seçme sınavından en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI?

1) Kurumumuz taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere alınacak olan;

  • a. Gençlik Lideri ve Muhasebeci kadroları için lisans düzeyindeki 2018 KPSS P3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,
  • b. Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri ve Gençlik Lideri kadroları için ön lisans düzeyindeki 2018 KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,
    Şartıyla Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş ilanının 4 (Dört) katı kadar aday belirlenecektir. Belirlenen adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır.
  • c. Bilgisayar Donanım / Teknolojisi Teknikeri, Makine Teknikeri, Temizlik Görevlisi, Cankurtaran, Mekaniker (Pedallı Araçlar), Otobüs Kaptanı (Şoför), Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Elektrik Tesisatçısı (Bina), Güvenlik Görevlisi, Havuz Suyu Operatörü, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Garson (Servis Elamanı), Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni kadroları için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır.

2) Temizlik Görevlisi meslek kolunda tanımlı engelli ve eski hükümlü işçiler için; Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (Dört) katı ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır. Kura çekimi sonucunda belirlenen 4 (Dört) katı kadar asıl aday sözlü sınava tabi tutulacaktır.

3) Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesinde belirtilen öncelik hakkına sahip olarak başvuranların tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Belirlenen asıl adaylar sözlü sınava tabi tutulacaktır.

4) Adayların görevini devamlı yapmasına engel sağlık probleminin bulunmaması gerekmektedir.

5) Adayların vardiyalı çalışmaya engel durumunun olmaması gerekmektedir.

6) Adaylar, başvurunun son günü itibarıyla duyurumuz ekinde yer alan tabloda meslek kollarına uygun olarak talep edilen eğitim durumu ve özel şartlara haiz olması gerekmektedir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK VE TARİHLERİ:

Söz konusu ilana başvuru yapacak adaylar başvurularına 11 Şubat 2019 tarihi itibari ile başlayabilir ve en geç 15 Şubat 2019 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular Türkiye İş kurumu ( İŞKUR ) resmi internet sitesi üzerinden adayların üyeliği ile yapılacaktır. Ayrıca İŞKUR tarafından belirtilecek Nihai listeye göre kura çekimi yapılacak ve kura çekim tarihi sonradan bakanlık tarafından duyurulacaktır. Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylar sözlü sınava alınacaktır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel, İşçi Alımı ilanı Kadro Dağılımı için TIKLAYIN!

Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tai İş Başvurusu 2022 – Tusaş İş İlanları Açıldı

Tai İş Başvurusu yani Tusaş Personel Alımı ilanları 2022 yılı için yeniden açıldı. Tusaş İ…