Ana Sayfa Kamu Kurumları Gençlik ve Spor Bakanlığı 2425 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2425 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

186
gençlik ve spor bakanlığı

Gençlik ve Spor Bakanlığı her sene yaptığı gibi Sözleşmeli Personel Alımı sürecini bu dönemde de yeniden başlattı. GSB Daha önceki ilanlarına ve sitemizde yayınlanan konuya ek olarak tekrar alım sürecini açtı. GSB 2021 yılı 8121 Sözleşmeli Personel Alımı ve Kadrolu İşçi Alımını ilanlarından farklı pozisyonlarda yeni personel alımı yapmaya karar verdi. Yazımızın kalanında bu 2425 kişilik personel alımında hangi pozisyonlarda ve departmanlarda işçi alınacağını detaylı olarak okuyabileceksiniz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımı Başvuru şartları neler? Hangi branşlarda kaç kişi alınacak? GSB işe alım süreci nasıl olacak? gibi Gençlik ve Spor Bakanlığı iş başvurusu ile ilgili tüm sorularınıza bu yazımızda bulacaksınız.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Genel Başvuru Şartları Nelerdir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı diğer bir çok Devlet Kurumu İşe alım başvuru şartları olan 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri aramaktadır. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almamak ve daha önce görev yapılan kamu kurum veya kuruluşlardan disiplin cezası almamış olmak Gsb’nin genel şartları arasındadır.

genclik ve spor bakanlığı işe alım
Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımı

GSB Yayımlanan İşçi ve Personel Alımı İlanları Nelerdir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı yayınladığı ilan ile birlikte 2021 yılı için öngördüğü ve ihtiyacı olan 8121 Sözleşmeli Personel ve işçi alımı kapsamında Cumhurbaşkanı hem de Gençlik ve Spor Bakanı tarafından özel olarak duyuruldu. Hem Sözleşmeli Hem de İşçi Alımı ilanları için yeni bir sayfa açan Bakanlık için aşağıda bulacağınız linkten kolayca başvuru yapabilirsiniz.

Sözleşmeli Personel Kadrolarında Hangi Alanlar Var?

Gençlik ve Spor Bakanlığı İşçi alımı, Antrenör Alımı ve Spor Uzmanı Alımı yapılacağını duyururken aşağıdaki alanlarda alım yapacağını yazılı olarak açıklandı;

 • Gençlik Çalışanı
 • Yurt Yönetim Memuru
 • Spor Uzmanı
 • Antrenör
 • Psikolog

Gençlik Çalışanı Alımı Şartları:

 • 4 Yıllık Lisans mezunu olmak,
 • 2020 veya 2021 yıllarındaki KPSS’den P3 puan türünden en az 60-70 puan almış olmak,

Yurt Yönetim Personeli Alımı Şartları:

 • Dört yıllık eğitim veren üniversitelerin lisans mezunu olmak,
 • 2020 veya 2021 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPSSp3 puan türünden en az 60-70 puan almış olmak,

Psikolog Alımı Şartları:

 • Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmak,
 • KPSS’den en az 60- 70 puan almış olmak,

Gençlik ve Spor Bakanlığı İş İlanlarına Nereden ve Ne Zaman Başvuru Yapılabilir?

5696 İşçi Alımı ve 2425 Sözleşmeli Personel Alımı ilanlarının 2022 yılının ilk aylarında yapılması bekleniyor. Gençlik ve Spor Bakanlığına ait olan bu linkteki adresten açılacak olan GSB İş ilanlarına E-Devlet üzerinden kolayca başvurabilirsiniz. Açılacak olan ilanlar belirli aralıklar ile sitemizden bu iş alımlarını takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tai İş Başvurusu 2022 – Tusaş İş İlanları Açıldı

Tai İş Başvurusu yani Tusaş Personel Alımı ilanları 2022 yılı için yeniden açıldı. Tusaş İ…