Ana Sayfa Şehirler Ankara Hacettepe Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Hacettepe Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

122
Hacettepe Üniversitesi

Ankara ilimizde bulunan ülkemizin en köklü ve en iyi eğitim kurumlarından bir tanesi olan Hacettepe Üniversitesi yayınladığı ilan ile sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. Hacettepe Üniversitesi personel alımı ilanı kapsamında 2 mühendis alımı, 10 büro personeli alımı, 5 aşçı alımı ve 3 garson alımı gerçekleştirecektir. Adaylar ilana 15 Ocak 2016 tarihine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. Hacettepe Üniversitesi 20 personel alımı ilanına dair başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgi haberimiz devamında yer almaktadır.

Hacettepe Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2016

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığında görevlendirilmek üzere geçerli Kamu Personeli Seçme Sınavı puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alınacaktır.

Adaylarda Aranan Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
  • Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış, yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak.
  • Sınav başvurusunun yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle 18 (on sekiz) yaşını tamamlamış, otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak.
  • Erkekler için askerlik durumu itibariyle; Askerlikle ilgisi bulunmamak, Muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • 657 sayılı Kanunun 53.maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile özürlü bulunmamak.
  • Haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dahil) şartını kabul etmek.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi gereğince, sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler. Başvuru tarihi itibariyle geçerli Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS)’den lisans seviyesinde P3 veya ortaöğretim seviyesinde P94 puan türünden en az 70 puan almış olmak. Adaylarda bu genel şartların yanında aşağıda da kadrolara göre özel başvuru şartları bulunmaktadır. Adayların bu şartlara da uyuyor olmaları gerekmektedir.

Mühendis pozisyonu için; (2 Kişi) Gıda Mühendisliği alanından mezun olmak. Alanında en az 2 yıl tecrübeli olmak

Büro Personeli pozisyonu için (10 kişi) Yükseköğretim Kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; En az dört yıl süreli eğitim veren yüksek öğretim kurumlarının İİBF veya SBF mezunu olmak. Microsoft Office uygulamalarına belgelemek kaydıyla hakim olmak.

Destek Personeli (Aşçı) pozisyonu için (5 kişi);

  • Ortaöğretim kurumlarının Otelcilik ve Turizm / Mesleki ve Teknik Liselerin yiyecek ve içecek bölümlerinin mutfak dalından mezun olmak
  • Alanında en az 2 yıl tecrübeli olmak

Destek Personeli (Garson) pozisyonu için(3 kişi);

  • Ortaöğretim kurumlarının Otelcilik ve Turizm / Mesleki ve Teknik Liselerin yiyecek ve içecek bölümlerinin servis dalından mezun olmak
  • Alanında en az 2 yıl tecrübeli olmak

Hacettepe Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Başvurusu

Adaylar başvurularını www.sksdb.hacettepe.edu.tr web adresinde bulunan iş Talep Formunu tam ve eksiksiz doldurarak çıktısı ile birlikte KPSS sınav sonuç belgesinin aslı ve fotokopisi, diplomanın aslı ve fotokopisi, erkek adaylar için askerlik terhis/tecil/muafiyet belgelerinin aslı ve fotokopisi ile birlikte Hacettepe Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı’na gazetedeki ilan tarihinden itibaren 15 gün içinde şahsen başvurmaları gerekmektedir. Adayların posta yoluyla yapacakları başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru için istenen belgeleri eksik getiren, başvuru tarihini geciktiren veya nitelikleri uygun olmayan adayların müracaatlarına işlem yapılmayacaktır.

Sonuçlar KPSS puan sıralaması dikkate alınarak en geç 7 iş günü içinde www.sksdb.hacettepe.edu.tr web adresinden yayınlanacak ve adaylara ayrıca elektronik olarak bildirim yapılacaktır.Başarılı adayların listesi, işe başlamaları için gerekli evrak, başvuru zamanı ve yeri ile ilgili bilgilerin www.sksdb.hacettepe.edu.tr adresinden takip edilmesi gerekmektedir.  Bu yazımızda Hacettepe Üniversitesi tarafından yayınlanmış olan personel alımı ilanı hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi detaylı ilan bilgilerine yer verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

MİT Güncel İş İlanları ve İş Başvurusu Formu

Milli İstihbarat Teşkilatı yada herkes tarafından bilinen kısa adıyla MİT, Türkiye Cumhuri…