Ana Sayfa Şehirler İstanbul Halk Bankası Personel Alım İlanı

Halk Bankası Personel Alım İlanı

89
Halk Bankası

Halk Bankası yayınladığı ilan kapsamında personel alımı yapacağını açıkladı. Yayınlanan ilan kapsamında Bilgi Teknolojileri Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirileceği duyuruldu. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri hakkında bilgiler yazımızın içeriğinde.

Halk Bankası Bilgi Teknolojileri Uzman Yardımcısı Alım İlanı 2019

Unvan Görev Yeri İstihdam Edilmesi Planlanan Personel Sayısı Görev Yapacağı Birim
Bilgi Teknolojileri Uzman Yardımcısı

İstanbul

50

Operasyonel İşlemler ve Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı

Bilgi Teknolojileri Uzman Yardımcısı Sınavına Katılma Koşulları

  • a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • c) Tecil edilmiş olsalar dahi kasten işlenen suçlar ile ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis ya da affa uğramış olsalar bile zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlardan ya da kaçakçılık, resmi ihale ve alım-satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından hükümlü bulunmamak,
  • ç) Bankacılık Kanunu’na göre bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak,
  • d) 01.01.1989 ve sonrası doğumlu olmak,
  • e) Mezuniyet kriterine ilişkin; aşağıdaki Tablo’da belirtilen öğrenim süresi en az 4 yıl olan lisans veya yüksek lisans bölümlerinden 01 Şubat 2019 itibariyle mezun olmak, veyahut bunların yetkili makamlarca tanınmış Türkiye ya da yabancı ülkelerdeki denklerinden mezun olmak.
  • f) Sağlık durumu açısından görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hali bulunmamak; Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya ve seyahat etmeye elverişli olduğunu, tam teşekküllü bir sağlık kurumundan alınacak raporla belgelemek (Sağlık Raporu; giriş sınavının, yazılı ve mülakat olmak üzere tüm aşamaları tamamlandıktan sonra talep edilecektir.)
  • g) Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, muaf veya en az 31 Temmuz 2019 tarihine kadar tecilli olmak ya da 27.07.2018 tarihinde kabul edilen 7146 Sayılı Kanun ile çıkarılan bedelli askerlikten yararlanacak olmak,
  • ğ) Banka tarafından yapılacak araştırma sonucunda; tutum, davranış ve özgeçmişleri bakımından bankacılık mesleğine uygun bulunmak,
Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği Endüstri Sistemleri Mühendisliği
Bilgisayar Bilimleri Endüstri ve Sistem Mühendisliği
Bilgisayar Mühendisliği İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri
Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Matematik Mühendisliği
Bilişim Sistemleri Mühendisliği Matematik ve Bilgisayar Bilimleri
Elektrik Mühendisliği Matematik-Bilgisayar
Elektrik-Elektronik Mühendisliği Mekatronik Mühendisliği
Elektronik Mühendisliği Telekomünikasyon Mühendisliği
Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Sistem ve Kontrol Mühendisliği
Endüstri Mühendisliği Yazılım Mühendisliği

Adayların sınava katılabilmek için gerekli şartlara sahip olup olmadıkları sınav başvurusundaki beyanları dikkate alınarakdeğerlendirilecektir. Gerçeğe aykırı beyanda bulundukları sonradan tespit edilenler; sınavları kazanmış olsalar dahi göreve başlatılmazlar, göreve başlatılmış olanların ise Banka ile ilişikleri derhal kesilir.

Sınav Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Adaylardan, başvuru bedeli olarak 45-TL tahsil edilecektir. Sınav hizmetlerinin yerine getirilebilmesi amacıyla tahsil edilecek bedel, Yıldız Teknik Üniversitesi Sınav Merkezinin Bankamız nezdindeki hesabına sınav başvurusundan önce yatırılacaktır.

Sınav ücreti 17 Aralık 2018 Pazartesi günü saat 09.00’dan, 18 Ocak 2019 Cuma günü saat 17.00’ye kadar, yalnızca Türkiye Halk Bankası A.Ş. Şubelerinden, adayın T.C. Kimlik Numarası, Adı ve Soyadı ile en az biri cep telefonu olmak üzere 2 (iki) telefon numarası verilerek yatırılacaktır. EFT, Kredi Kartı, ATM ve PTT kanalıyla yapılan ödemeler kabul edilmeyecektir.

Sınav başvuruları, 17 Aralık 2018 – 18 Ocak 2019 tarihleri arasında, Banka web sitesi https://www.halkbank.com.tr bağlantısından da erişilebilecek olan, http://sinav.yildiz.edu.tr adresinden yapılacak; şahsen veya posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

“Sınav Başvuru Formu” aday tarafından eksiksiz olarak doldurulacak ve son 6 ay içerisinde çekilmiş JPEG formatında vesikalık fotoğraf, sınav başvuru formuna eklenecektir. Fotoğrafı bulunmayan veya belirtilen özellikleri taşımayan fotoğrafla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvurusunu tamamlayan ancak sınava girmeyen adayların yatırdıkları ücretler iade edilmeyecektir.

Başvurusu kabul edilen adaylar, sınav yeri ve saatini bildiren sınav giriş belgesini; 22 Ocak 2019 – 27 Ocak 2019 tarihleri arasında http://sinav.yildiz.edu.tr adresinden “T.C. Kimlik Numarası” ve “Aday Şifresi” girerek alabileceklerdir. Giriş sınavı yazılı aşaması; 27 Ocak 2019 tarihinde İstanbul ilinde Yıldız Teknik Üniversitesi Kampüslerinde gerçekleştirilecektir.

Adaylar sınava girebilmek için, “Sınav Giriş Belgesi” ile birlikte; üzerinde silinti, kazıntı ve bir değişiklik yapılmamış olan, taşıdığı bilgilerden tereddüt duyulmayan, fotoğrafları ile tanınmalarına engel teşkil etmeyecek nitelikte Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı, TCKN bilgisi içeren Sürücü Belgesi veya geçerlik süresi devam eden Pasaport ibraz etmek zorundadırlar. Sınav Giriş Belgesi posta ile gönderilmeyecektir.

SINAV KONULARI, SORU DAĞILIMI, PUANLAMA YÖNTEMİ VE DİĞER HUSUSLAR

Yazılı sınava ilişkin özet bilgiler aşağıdaki tabloda yer almaktadır. Yazılı sınav “Sayısal-Sözel Yetenek”, “Yabancı Dil” ve “Alan Bilgisi” bölümlerinden oluşacak ve toplamda 120 test sorusu yer alacaktır.

Yazılı Sınava İlişkin Özet Bilgiler
Sınav Tarihi – Saati 27 Ocak 2019 – 10.00
Sınavın Yapılacağı Yer İstanbul – Yıldız Teknik Üniversitesi Kampüsleri
Oturum Sayısı 1 (Bir)
Süre 180 dk
Soru Sayısı Sayısal-Sözel Yetenek (30 Soru)

Yabancı Dil (30 Soru)

Alan Bilgisi (60 Soru)

Sınav Yöntemi Her bir soru 5 (beş) şıktan oluşacak şekilde test usulü

Alan Bilgisi Testi : Alan bilgisi testi, adaylarca önceden yapılmış tercihlere göre “Bilgisayar/Yazılım” ve “Elektrik/Elektronik” olmak üzere iki farklı grup halinde sunulacaktır. Adaylar sınav esnasında, sınava başvuru aşamasında tercih ettiği grubu cevaplandıracaklardır.

BT UZMAN YARDIMCISI
SINAV KONULARI Ağırlık Puanı (Yüzde) Soru Sayısı
Sayısal – Sözel Yetenek 20% 30
Yabancı Dil 20% 30
Alan Bilgisi 60% 60
TOPLAM 120

Değerlendirme yapılırken, doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı ham puanınız olacaktır. Her sorunun puan değeri birbirine eşittir. BT Uzman Yardımcısı adaylarından; genel puanı (60) ve daha üzerinde olan ilk (150) aday, Değerlendirme Merkezi uygulamaları ve/veya Mülakata girmeye hak kazanacaktır. Banka sınav şartlarında her türlü değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ

Yazılı sınav sorularına itiraz, 29-30 Ocak 2019 tarihlerinde saat 16:00’a kadar, üniversitenin ilan edeceği e-posta ve/veya web adresini kullanarak Üniversiteye yapılabilir. Yazılı sınav sonucu http://sinav.yildiz.edu.tr internet adresi üzerinden ilan edilecektir. Adaylar, yazılı sınav sonucuna ilişkin itirazlarını, https://sinav.yildiz.edu.tr adresi üzerinden ya da [email protected] e-posta adresi üzerinden sonuçların yayınlandığı günü takip eden 2 (iki) iş günü içerisinde saat 16:00’a kadar Üniversiteye yapabilirler.

Konu hakkındaki soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Bizleri sosyal medya hesabımızdan ( Facebook ) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tai İş Başvurusu 2022 – Tusaş İş İlanları Açıldı

Tai İş Başvurusu yani Tusaş Personel Alımı ilanları 2022 yılı için yeniden açıldı. Tusaş İ…