Ana Sayfa Bilgi Bankası Mesai Saatleri Halk Eğitim Merkezleri Çalışma Saatleri

Halk Eğitim Merkezleri Çalışma Saatleri

7,473
Halk Eğitim Merkezleri

Halk Eğitimi Merkezleri kısa adıyla HEM, Türkiye’de kurulmuş yetişkin ve okul dışındakilere yönelmiş düzenli ve sistemli bir eğitim kuruluşudur. Amacı, toplumsal ve kültürel kalkınmanın sağlaması ve sürekliliğinin devamıdır. Türkiye’de okul dışında öğrenme imkanını sunan ve tüm ülkede teşkilat yapısı bulunan, gençlere okul dışında farklı konularda bireysel gelişim imkanları sunan eğitim kurumlarıdır. Çok farklı konularda gerek okulu bırakmış gerekse okula devam eden ve okuldan mezun olmuş gençlerin gelişimlerine yönelik eğitim imkanları olan merkezlerde teknik eğitimlerin yanı sıra sosyal ve kültürel konularda eğitimler gençlerin katılımına sunulmuştur. Kursların bir çoğu ücretsiz olarak devam etmektedir. Kurslar hakkında detaylı bilgiye her ilde bulunan Halk Eğitim Merkezleri’nden alınabilmektedir.

Halk Eğitim Merkezleri Çalışma Saatleri 2021

Türkiye’nin bir çok ilinde faaliyet gösteren Halk Eğitim Merkezleri haftanın yedi günü mesai saatleri içerisinde sabah 08.30 ile akşam 17.30 saatleri arasında açıktır ve hizmet vermektedir. Öğle arası olarak geçen 12.30 – 13.30 saatleri arası kapalıdır ve hizmet vermemektedir.

Halk Eğitim Merkezleri  hafta içi mesai başlangıç saati nedir? 
Halk Eğitim Merkezleri saat 08:30 da hizmet vermeye başlamaktadır.

Halk Eğitimi Merkezleri hafta içi mesai bitiş saati nedir? 
Halk Eğitim Merkezleri saat 17:30 da kapanmakta ve hizmet vermemektedir.

Halk Eğitimi Merkezleri hafta sonu mesai başlangıç saati nedir? 
Kayıt büroları kapalıdır yani kayıt yapılmamaktadır, ancak kurslarda kursiyerler eğitim görüldüğü için açıktır.

Halk Eğitimi Merkezleri Bayramda Açık Mı Kapalı Mı : Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda genel olarak kapalıdır. Arefe günlerinde ise açıktır ve hizmet vermektedir.

Halk Eğitimi Merkezleri Resmi Tatillerde Açık Mı Kapalı Mı: 1 Ocak, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 1 Mayıs, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde kapalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri ile alakalı konumuza hoş geldiniz. Konumuz içeriğinde …