Ana Sayfa Personel Alımı Hastane Personeli Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi Aranıyor! İşkur İlanları Yayınladı

Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi Aranıyor! İşkur İlanları Yayınladı

290
işkur hasta karşılama işi

İşkur SAĞLIK BAKANLIĞI YÖNETİM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’ne bağlı olan 84 farklı hastanede Hasta Karşılama ve Yönlendirme pozisyonlarında personel ilanları açtı. 10.000’in üzerinden personel açığı olduğunu duyuran İşkur adaylar için başvuru şartlarını sıraladı.

İŞKUR iş ilanları ekranında Sağlık Bakanlığı’nın personel alımları kapsamında yurdumuzun bir çok hastanesine hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi alınacağı duyurdu. Sağlık Bakanlığı Aralık 2023 itibari ile İŞKUR üzerinden personel alımını yayımlamış oldu. Buna göre Hasta Karşılama ve Yönlendirme İş İlanları için adaylar ilanlara başvuru yapabilecek. Adaylar, İŞKUR üzerinden şifreleri ve TC kimlik numaraları ile giriş yaptıktan sonra ilanlara başvurularını yapabilirler.

Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi Ne İş Yapar?

 1. Hastaneye gelen hasta, hasta yakını ve sağlık tesisi çalışanlarının, güler yüzlü ve doğru iletişim yöntemleri ile karşılanmasını sağlamak.
 2. Hastane misafirlerine doğru bilgilendirme vererek yönlenlenmelerini gerçekleştirmek.
 3. Gereken durumlarda hastaya refakat edilmesinde ve hastane hizmetlerinin kolaylaştırılması amacıyla yönetimin verdiği görevleri yapmak.
hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi 2023
2023 İşkur Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi ve İşi İçin İlanları Yayınlandı

Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi İşinde Yaş Aralığı Nedir?

İŞKUR üzerinden hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi ilanına 18 – 55 yaş aralığında, sadece Sağlık Bakanlığı’na değil, özel sektöre de alım yapılacağı bildirildi.

Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi Maaşı Ne Kadar 2023?

Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi maaşları 2023 yılı itibariyle ortalama olarak 8.000 TL ile 10.000 TL arasındadır.

Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi İş Başvurusu Şartları

Hasta karşılama ve Yönlendirme Görevlisi Sürekli İşçi kadrosuna başvuru yapacak adaylar için İşkur tarafından paylaşılan başvuru şartları şöyle;

 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlar ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan şartları taşımak. (Yabancı uyruklu adaylar tercih yapamayacaktır.)
 2. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.
 3. Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak.
 4. Başvuru tarihinin ilk günü itibarıyla 40 yaşını doldurmamış olmak (28/11/1982 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir).
 5. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak ve istenilen diğer belgelere son başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak.
 6. Görevini devamlı yapmasına engel akıl hastalığı bulunmadığını belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).
 7. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.
 8. 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engeli bulunmamak.

Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi İş Başvurusu Nereye Yapılır?

İşkur Hastane personeli işi arayanlar için ilanlarda Hasta Karşılama işi ve Yönlendirme pozisyonlarında adaylardan aradığı özel şartları ise şu şekilde belirledi. Bu link üzerinden istenen tüm şartları işkur iş ilanları sayfasından da takip edebilirsiniz. Yurdumuzun çeşitli hastanelerinde iş başvurusu yapabileceğiniz bu pozisyonlar için aranan özel şartlar aşağıdaki gibidir.

Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi İçin Aranan Özel Şartlar Nelerdir?

 1. Ortaöğretim kurumlarının halkla ilişkiler ve organizasyon hizmetleri alanı ve dallarının birinden veya dengi alanlardan mezun olmak
 2. Halkla ilişkiler ve reklamcılık, halkla ilişkiler ve tanıtım, iletişim ve halkla ilişkiler önlisans programlarının birinden mezun olmak
 3. Halkla ilişkiler, halkla ilişkiler ve reklamcılık, reklamcılık ve halkla ilişkiler, halkla ilişkiler ve tanıtım lisans programlarının birinden mezun olmak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Çaykur Çay İşletmeleri 630 İşçi Alımı Yapacak! 2022

Çaykur Çay İşletmeleri 630 işçi alımı yapacağını duyurdu. Açıklamaya göre Trabzon, Artvin …