Ana Sayfa Kamu Kurumları İçişleri Bakanlığı 1200 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı

İçişleri Bakanlığı 1200 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı

126
İçişleri Bakanlığı

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılması beklenen personel alımı ilanı sonunda yayınlandı. Yayınlanmış olan iş ilanı kapsamında İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatına toplamda 1200 kişilik boş kadro ile alım yapacağını ilan etti. Söz konusu ilan Devlet Personel başkanlığı resmi internet sitesinde yayımlanmış olup alımı yapılması planlanan arşiv uzmanı, şehir plancısı, mühendis, tekniker, büro personeli, teknisyen alımı ilanının detaylarına yazımızın içeriğinde ulaşabilirsiniz.

İçişleri Bakanlığı 1200 Sözleşmeli Personel Alımı ilanı 2019

İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatına ve Taşra Teşkilatılarına Türkiye geneli farklı illere alım yapacak. Buna göre KPSS puan türüne göre İçişleri Bakanlığı bünyesine 36 ve başlı bulunan Taşra Teşkilatına 1164 kişilik kadro ile sözleşmeli olarak toplamda 1200 personel alımı yapılacak.

Kimler Başvuruda Bulunabilir?

İçişleri Bakanlığı 1200 personel alımı ilanına başvuru yapacak adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar doğrultusunda, aşağıda belirtilmiş olan nitelikler aranacaktır.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek bir durum olmamak,
  • Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • Türk Ceza Kanununun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
  • Sınavın yapılacağı yılın ocak ayı itibari ile yani, 1 Ocak 2019 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, (01 Ocak 1984 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar)
  • ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; lisans mezunları için KPSSP(3), ön lisans mezunları için KPSSP(93) ve mesleki ve teknik lise mezunları için KPSSP(94) puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan, KPSS puan türü ve tercih edilen pozisyon unvanı esas alınmak suretiyle yapılacak olan puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyon sayısının 5 katı adayın içerisinde bulunmak,
  • Adaylar ancak bir pozisyon unvanın sınavına başvurabilecektir. Bu başvuru sadece bir ile veya Bakanlığa yapılacaktır. Birden fazla pozisyon unvanına veya birden fazla ile ya da il ile birlikte Bakanlığa yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Nasıl Başvuruda Bulunulacak?

İlana başvuruda bulunmayı düşünen adaylar için başvurular, 21 Şubat 2019 tarihinde başlayacak olup en geç 26 Şubat 2019 tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir. Buna göre başvurular, Elektronik ortamda e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edeceklerdir. Müracaatlar elektronik ortamda alınacağından posta yolu ile ya da bizzat müracaatlar kabul edilmeyecektir. Alımı yapılması planlanan şehirler ve personel dağılımına ulaşmak için ilanın tam metni alt tarafta yer almaktadır.

İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım İlanı Tam Metni için TIKLAYIN

Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tai İş Başvurusu 2022 – Tusaş İş İlanları Açıldı

Tai İş Başvurusu yani Tusaş Personel Alımı ilanları 2022 yılı için yeniden açıldı. Tusaş İ…