Ana Sayfa İşte Haberler İçişleri Bakanlığı 2019’da 70 Bin 500 Personel Alımı Yapacak

İçişleri Bakanlığı 2019’da 70 Bin 500 Personel Alımı Yapacak

136
İçişleri Bakanlığı

İçişleri Bakanlığı Polis, Bekçi ve Askeri Personel Alım İlanı 2019

İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılı için mevcut kadroların iyileştirilmesi ve eksik kadroların tamamlanması kapsamında çok sayıda Askeri Personel, Polis, Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılması beklenmekte. 2018 yılı içerisinde ve yıl sonuna doğru yapılan açıklamalardan kamuya 100 binin üzerinde personel alımı gerçekleştirileceğini belirtmiştik. Belirtilen bu rakamdan 35 binlik kısmı Polis (POMEM, PMYO ve PÖH) alımları için ayrılmış durumda. Polis olmak isteyen adaylar için müjdeli haber İçişleri Bakanı Soylu tarafından yıl sonunda verilmişti.

35 Bin Polis Alımı (POMEM, PMYO ve PÖH)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, EGM ( Emniyet Genel Müd.) bünyesindeki eksik kadroların tamamlanması için yeni yılda çok sayıda polis alımı yapılması gerektiğinin müjdesini vermişti. Yapılan duyuruda sadece erkek aday değil aynı zamanda bayan polis aday alımlarındada artışa gidileceği açık bir dille ifade edilmişti. Adaylarda aranan en önemli şartların başında yaş şartı gelmekte. Alt sınır 18 yaş olarak, üst sınır ise 28 yaş olarak belirlenmiş durumda. Ayrıca polis olmak için EGM’nin belirlediği sağlık şartlarını taşımak ve fiziki yeterlilik testlerinde başarılı olmakta gerekiyor. Kpss puanıda kriterlerden bir tanesi. Fakat en az kaç puanla alım yapılacağı henüz netlik kazanmış deil.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi Alımı 2019

İçişleri Bakanlığı tarafından alımı yapılması planlanan bir diğer birim ise Bekçi kadroları. Yeni yılda 10 bin 500 bekçi alımı gerçekleştirileceği bilgisi yine yapılan açıklamalar ile netlik kazandı. Alımı gerçekleştirilecek olan bekçilerin çoğunluğu büyük şehirlerde görev yapacak. En fazla alım 1200 kişi ile İstanbul ilinde yapılacak. Diğer büyük alımlar Ankara ve İzmir illeri için olacak. Başvuruda bulunmak isteyen adayların en büyük sıkıntısı yaş sınırı.  Bilindiği gibi başvuru şartlarında 31 yaşından gün almamış olmak istenilmektedir. Buna göre daha çok adayın sınavlara başvuru yapabilmesi için 35 yaş olarak değiştirilmesi istenilmekte. Sizde başvuru şartları ile ilgili düşüncelerinizi yorum bölümümüzden paylaşabilirsiniz.

25 Bin Askeri Personel Alımı Yapılacak

Alım yapılması planlanan bir diğer kurum ise Jandarma Genel Komutanlığı. Bilindiği gibi yeni yılda hastanelerde polis ile beraber jandarma personelleride görev almaya başladı. Ayrıca kırsal kesimdeki denetimlerin sağlanması ve askeri personel ihtiyacının artmasıda yapılacak alımlarda oldukça etkili oldu. Bakan Soylu; Askeri personel açığının kapatılması için gerekli çalışmaların yapıldığını ve yeni yılda 25 bin askeri personel alınacağının müjdesini, askerliği meslek olarak yapmayı düşünenler içinde vermiş oldu.

Konu hakkındaki soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı ( Facebook ) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Kanada İşçi Alımı, İş İlanları ve Göçmenlik Başvurusu

Kanada kuzey Amerika kıtasının en kuzeyinde yer alan çağdaş ve teknolojik olarak ilerlemiş…