Ana Sayfa Akademik İlanlar Iğdır Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı

Iğdır Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı

Iğdır Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı hakkında, başvuru tarihi, başvuru formu, kadro türü, kadro sayısı, fakülte ve dereceleri hakkında detaylı bilgiler, haberimizin devamında yer almaktadır.

Iğdır Üniversitesi

Iğdır Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı 2017

Iğdır Üniversitesi, 1995 yılında Kafkas Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulmuştur. Iğdır şehrinde bulunmaktadır.  7 fakülte, 2 yüksekokul, 4 meslek yüksekokulu, 3 enstitü, 3 koordinatörlük, 6 uygulama ve araştırma merkezinin yanında toplam 288 akademik,215 idari,235 yardımcı personeli ve 2797 önlisans, 1854 lisans, 349 yüksek lisans ve 2 doktora öğrencisi olmak üzere toplam 5002 öğrencisi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Iğdır Üniversitesi Öğretim Üyesi  Alımı İlanı yayınlamıştır. İlanda, yapılacak olan öğretim üyeleri alımı için gerekli olan başvuru formu, başvuru tarihi, kadro türü, kadro sayısı haberin devamında yer almaktadır.

Iğdır Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 Sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki belirtilen şartları taşıyan öğretim üyesi alınacaktır.

Adaylar, başvuracağı kadronun birim, bölüm, anabilim dalı ve yabancı dilini belirten dilekçelerine lisans, yüksek lisans doktora belgelerinin aslı veya noter onaylı suretlerini, özgeçmişlerini, askerlik durum belgelerini, nüfus cüzdanı fotokopisini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı ekleyerek ilgili fakülte dekanlıklarına başvuracaklardır.

Adayların bu ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde ilgili birimlere gerekli evrakları teslim etmeleri gerekmektedir. Süresi içerisinde yapılmayan ve eksik belgeyle yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğin onaylanmış olması gereklidir.

UnvanıDer.AdetBirimiBölümüAnabilim DalıAÇIKLAMALAR
Yrd. Doç.21Fen Edebiyat Fak.Matematik-BilgisayarCebir ve Sayılar TeorisiAnabilim dalında doktora yapmış olmak.
Yrd. Doç21Ziraat Fak.Tarım EkonomisiTarım Politikası ve YayımAnabilim dalında doktora yapmış olmak.
Yrd. Doç.51İktisadi ve İdari Bil. Fak.İşletmeİşletme bölümünde doktora yapmış olmak.
Yrd. Doç.51İktisadi ve İdari Bil. Fak.İktisatİktisat bölümünde doktora yapmış olmak.
Yrd. Doç.41İlahiyat Fak.Felsefe ve Din Bilimleriİslam FelsefesiAnabilim dalında doktora yapmış olmak.
Yrd. Doç.51İlahiyat Fak.Temel İslam BilimleriArap Dili ve BelagatiAnabilim dalında doktora yapmış olmak.
Yrd. Doç.31Mühendislik Fak.İnşaat MühendisliğiGeoteknik
Yrd. Doç.31Mühendislik Fak.Bilgisayar MühendisliğiBilgisayar BilimleriAnabilim dalında doktora yapmış olmak.
Yrd. Doç31Mühendislik Fak.Makina MühendisliğiTermodinamikAnabilim dalında doktora yapmış olmak.
Yrd. Doç41Mühendislik Fak.Makina MühendisliğiEnerjiAnabilim dalında doktora yapmış olmak.
Yrd. Doç41Mühendislik Fak.Makina MühendisliğiKonstrüksiyon ve İmalatAnabilim dalında doktora yapmış olmak.


Iğdır Üniversitesi
 Öğretim Üyesi Alımı İlanı için gerekli olan; başvuru formu, başvuru tarihi, kadro türü, kadro sayısı ve açıklamalara yer verilmiştir. İlan hakkında öğrenmek istedikleriniz, sormak istediğiniz sorular için, yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz.

  • 1
    Share

DİĞER ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, öğretim üyesi alım konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan öğretim üyesi alım duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

E-posta adresinizi yazın :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir