Ana Sayfa Çalışma Saatleri İŞKUR Çalışma Saatleri Nelerdir?

İŞKUR Çalışma Saatleri Nelerdir?

79
işkur çalışma saatleri

2021 İŞKUR Çalışma Saatleri Ve Günleri

Türkiye İş Kurumu ülkemizde şu amaçlar doğrultusunda hizmet vermektedir; istihdamın korunması, geliştirilmesi, yaygınlaştırılması. Ülkede kısaltılmış adı ile tanınan İŞKUR; işsizlik ve işsizlik sigortası, özel hukuk, tüzel kişilerin, idari ve mali açıdan özerk kamu kurumu hükümlerine ve Çalışma Bakanlığı ile alakalı kurum ve Sosyal Güvenlik konusu önlenmesi faaliyetlerine yardımcı olmak için hizmetlerini yürütmektedir.

Dolayısıyla ülkemizde İş arayışında olan ve işveren kişilerin sık olarak başvuru yaptığı yerlerden bir tanesi olan İŞKUR’un, tüm şehir genelinde pek çok şubesi bulunmaktadır. Bunu ile birlikte İŞKUR çalışma saatleri nedir?

İŞKUR ne kadar süre açık kalıyor? İŞKUR çalışma saatleri, mesai saatleri, çalışma günleri, hangi günlerin açık ve hangi günlerin kapalı olduğu gibi pek çok soruyu siz değerli okurlarımız için cevaplandırdık.

2021 Yılı İŞKUR Açılış Ve Kapanış Saatleri Nedir?

İŞKUR kurulmuş olduğu günden itibaren iş arayan kişileri ve işverenleri bir araya getiren bir kurum olmayı başardı. Fakat ülke çapında her yıl yüz binlerce vatandaşımız İŞKUR aracığı ile iş bulabilmektedir. Şu anda herhangi bir iş kaydı bulunmayan vatandaşlar, kendilerine en yakın olan İŞKUR şubesine giderek kayıtlarını yaptırabilirler.

İŞKUR çalışma saatleri hafta içleri; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri olmak üzere beş gün hizmetini sürdürür. Sabah 08: 30 saatleri arasında mesaiye başlıyor fakat akşam 17:00 saatinde mesaisini bitiriyor. Bu saatler arasında İŞKUR şubelerinde hizmet sunmaya başladı.

Bunun dışında İŞKUR çalışma saatlerine ek olarak öğle yemeği molası olması sebebiyle 12:00-13:00 saatleri arasında kapalıdır. Bunun ile birlikte vatandaşın aklında bir soru daha kalmış oluyor. İŞKUR hafta sonları açık oluyor mu?

İŞKUR Hafta Sonu Açık Mı Kapalı Mı?

Birçok devlet kurumları ve kuruluşları hafta sonu hizmetleri sağlamaktadır. Fakat Cumartesi ve Pazar günleri İŞKUR şubeleri ne yazık ki hizmet sunmamaktadır. Özetleyecek olur isek, işlemlerinizi hafta içi ve çalışma saatleri içerisinde yapmanız gerekir.

Bunun dışında İŞKUR şubeleri; Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı, arife, 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz olmak üzere resmi tatil günlerinde hizmet sunmamaktadır. Dolayısıyla İŞKUR işlemlerinizin bu günlere denk gelmemesine özen göstermeniz yararınıza olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

E Bebek Çalışma Saatleri 2022 (Kaçta Açılıyor? Kaçta Kapanıyor?)

E Bebek çalışma saatleri, mağaza saat kaçta açılıyor? 2022 yılı pandemi sonrası değişen ça…