Ana Sayfa Bilgi Bankası Mesai Saatleri İŞKUR Çalışma ve Mesai Saatleri

İŞKUR Çalışma ve Mesai Saatleri

3,409
işkur çalışma saatleri

İŞKUR Çalışma Saatleri ve Günleri 2021

Türkiye İş Kurumu veya bilinen kısa ismi ile İŞKUR, ülkemizde istihdamın korunmasına, geliştirilmesine, yaygınlaştırılmasına ve işsizliğin önlenmesi faaliyetlerine yardımcı olmak ve işsizlik sigortası hizmetlerini yürütmek üzere kurulmuş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ilgili kuruluşu olup, özel hukuk hükümlerine tabi, tüzel kişiliği haiz, idari ve mali bakımdan özerk bir kamu kuruluşudur. İş arayan ve iş veren vatandaşlarımızın sık sık başvurduğu yerlerden birisi olan İŞKUR, ülkemiz genelinde çok sayıda şubeye sahiptir. Peki bu İŞKUR şubeleri sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? İŞKUR çalışma saatleri, mesai saatleri ve çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında yer almaktadır.

İŞKUR Açılış, Kapanış Saatleri 2021

İŞKUR kurulmuş olduğu günden bu yana iş arayanları ve iş verenleri buluşturan bir kurum olmayı başarmıştır. Her sene yüzbinlerce vatandaşımız İŞKUR sayesinde iş bulabilmektedir. Halen bir İŞKUR kaydı olmayan vatandaşlarımız ise kendilerine en yakın şubeye giderek kayıtlarını gerçekleştirebilirler. Bu İŞKUR şubeleri hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) günleri sabah saat 08:30’da hizmet vermeye başlamakta ve akşam saat 17:00’ye kadar hizmet sunmaktadır. İŞKUR şubeleri ayrıca saat 12:00 ile 13:00 arasında da öğle arası yani öğle tatili sebebi ile kapalı durumdadır. Peki İŞKUR şubeleri hafta sonu çalışıyor mu?

iskur kaçta açılıyor
İşkur Çalışma Saatleri

İŞKUR Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

Bazı kamu kurum ve kuruluşları hafta sonu da hizmet sunmaktadır. Ancak İŞKUR şubeleri hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günleri hizmet vermez. Yani işlemlerinizi hafta içi ve sadece çalışma saatleri içerisinde halletmelisiniz.

İŞKUR Bayramda Açık Mı, Çalışıyor Mu?

İŞKUR şubeleri; Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı) ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda, arefe günlerinde ve ayrıca 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde hizmet sunmamaktadır. İşlemlerinizi tatil bitiminde halletmelisiniz.

iskur bayram
İşkur Bayramda Açık Mı?

Vermiş olduğumuz çalışma saatleri; İzmit, Afyon, Kocaeli, Antalya, Adana, Aydın, Adıyaman, Amasya, Bursa, Bolu, Balıkesir, Batman, Çorlu, Çanakkale, İzmir, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Hatay, Isparta, Iğdır, İstanbul, Konya, Kayseri, Kırıkkale, Kars, Karabük, Kahramanmaraş, Manisa, Muğla, Nevşehir, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Tokat, Yozgat, Van, Zonguldak gibi tüm illerimizde bulunan İŞKUR müdürlükleri için geçerli olan çalışma saatleridir.

Bu yazımızda İŞKUR çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden ve kurumun çağrı merkezi telefon numarası olan 444 75 87 üzerinden dile getirebilirsiniz.

İŞKUR çalışma saatleri ile alakalı diğer konularımızı takip edebilmek için, sitemizi kontrol edebilirsiniz. Farklı mesai saatleri ile alakalı konulara ulaşım sağlayabilmek için sitemizde yer alan mesai saatleri ile alakalı konularına da inceleyebilmeniz mümkündür.

2 Comments

 1. Murat Avcı

  9 Haziran 2021 at 16:46

  Yaptığınız bilgilendirmeyle alakalı işkur çalışma saatleri ulaşım sağladım. Teşekkür ederim.

  Reply

 2. Mehmet Büyük

  9 Haziran 2021 at 16:47

  İşkur çalışma saatleri ile alakalı gerçekten çok verimli bir paylaşım olmuş.

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri ile alakalı konumuza hoş geldiniz. Konumuz içeriğinde …