Ana Sayfa Şehirler İstanbul İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Personel Alımı Yapacağını Açıkladı

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Personel Alımı Yapacağını Açıkladı

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) yayınladığı iş ilanı ile çok sayıda personel alımı yapacağını açıkladı. İTÜ personel alımı ilanı hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri, iş talep formu, başvuru şartları ve son başvuru tarihi haberimiz devamındadır.

personel alımı

İstanbul ilimizde Sarıyer ilçesinde bulunan İstanbul Teknik Üniversitesi ya da bilinen kısa ismiyle İTÜ yayınlamış olduğu iş ilanı ile çok sayıda personel alımı yapacağını açıkladı. İstanbul Teknik Üniversitesi personel alımı ilanı kapsamında mühendis alımı, tekniker alımı, teknisyen alımı ve diğer sağlık personeli alımı yapacaktır. İlan kapsamında 8 adet sözleşmeli personel alınacak olup, adayların ilana 10 iş günü içerisinde iş başvurusu yapmaları gerekmektedir. İlan 20 Şubat 2017 tarihinde İTÜ insan kaynakları departmanınca yayınlanmıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi personel alımı ilanı hakkında başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihi gibi detaylı ilan bilgilerine haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Personel Alımı İlanı 2017

Üniversitemizde çalıştırılmak üzere 657 Sayılı Kanunun 4/B maddesi uyarınca 8 adet Sözleşmeli Personel alınacaktır. Adaylarda aranan başvuru şartları aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinde belirtilen nitelikleri taşımak,
 • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
 • Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak ve olumlu sonuçlanmak.
 • Son başvuru tarihi itibariyle 40 yaşını doldurmamış olmak,
 • Yapılacak inceleme ve soruşturma sonunda başvurulan pozisyona uygun olmalarına engel bir durumu bulunmamak,
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,
 • 657 Sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile özürlü bulunmamak.
 • Daha önce bu şekilde istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması,
ÜNVANIADEDİMEZUNİYETBRANŞIPUAN

TÜRÜ

Mühendis2LisansGıda

Mühendisliği

KPSSP3
Tekniker3Meslek Yüksek OkuluGıda

Teknikerliği

KPSSP93
Diğer

Sağlık

Personeli

2Meslek Yüksek OkuluParamedikKPSSP93
Teknisyen1En az orta öğretim
dengi mesleki ve teknik
öğrenim görmüş olmak.
KPSSP94

KPSSP93

KPSSP3

Adaylarda aranan özel başvuru şartları aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

Mühendis (Lisans Mezunu, Gıda Mühendisliği Bölümü)

 1. KPSS 2016 sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak
 2. Belgelemek kaydı ile en az 3 yıl alanı ile ilgili olarak çalışmış olmak.
 3. İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili eğitim sertifikası varsa ibraz etmek.

Tekniker (MYO Mezunu, Gıda Teknikerliği Bölümü

 1. KPSS 2016 sınavı KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak
 2. Belgelemek kaydı ile en az 3 yıl alanı ile ilgili olarak çalışmış olmak.
 3. Alanı ile ilgili eğitim sertifikası varsa ibraz etmek.

Diğer Sağlık Personeli (MYO Mezunu, Paramedik Bölümü)

 1. KPSS 2016 sınavı KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak b) Belgelemek kaydı ile en az 2 yıl alanı ile ilgili olarak çalışmış olmak.
 2. B Sınıfı ehliyet varsa ibraz etmek,
 3. Alanı ile ilgili eğitim sertifikası varsa ibraz etmek.

Teknisyen (En az orta öğretim dengi mesleki ve teknik öğrenim görmüş olmak)

 1. KPSS 2016 sınavı KPSSP94, KPSSP93 veya KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak
 2. Belgelemek kaydıyla “Enerji Verimliliği ve Aydınlatma Tekniği” konularında en az 3 yıllık “laboratuvar” tecrübesi olmak,
 3. Endüstride Enerji Yöneticisi sertifikası olması,

Adaylardan İstenilen Belgeler / Evraklar Nelerdir?

 • Diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi
 • Nüfus Cüzdanının fotokopisi,
 • KPSS belgesi,

Başvurduğu pozisyonun gerektirdiği sertifika, çalışma belgesi, ehliyet fotokopisi Başvurular şahsen veya posta yolu ile http://www.pdb.itu.edu.tr adresindeki Başvuru Formu doldurularak ilgili belgeler ile birlikte hazırlanarak ilan tarihinden itibaren 10 gün içerisinde “İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Maslak-İSTANBUL” adresine yapılacaktır. İstanbul Teknik Üniversitesi personel alımı ilanı hakkında başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi detaylı ilan bilgilerine yer verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

 • 3
  Shares

İSTANBUL İŞ İLANLARI BAŞVURU VE ŞARTLARI

İlerleyen günlerde İstanbul için yapacağımız kamu kurumları veya özel sektörden yeni iş ilanlarına ilişkin detaylı bilgiler ve başvuru formları Facebook üzerinden sizler için açtığımız sayfamızdan takip edebilirsiniz. Yeni ilanları ve başvuru şartlarını hızlı ve yakından takip etmek istiyorsanız buraya tıklayın ve İstanbul için Güncel İş İlanları sayfamızı takip edin. Merak ettiğiniz tüm soruları Facebook sayfamızdan sorabilirsiniz.

DİĞER İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, istanbul teknik üniversitesi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan istanbul teknik üniversitesi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

E-posta adresinizi yazın :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir