Ana Sayfa Akademik İlanlar İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alımı İlanı

İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alımı İlanı

İstanbul Ticaret Üniversitesi yayınlamış olduğu iş ilanı kapsamında üniversite bünyesine Akademik Personel, Öğretim Görevlisi alımı yapacağını açıkladı. İlana başvuru şartları, tarihleri, başvuru formu ve kadro dağılımı detayları haberimizde.

İstanbul Ticaret Üniversitesi

İstanbul Ticaret Üniversitesi bünyesine, aşağıda belirtilen fakülte ve bölümüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri ile 09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca Öğretim Görevlisi alımı yapılacaktır. İlan kapsamında 9 akademik personel alımı gerçekleştirilecektir. Başvuruda bulunacak adaylarda aranılan başvuru şartları ve tarihleri yazımızın devamında yer almakta.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Akademik Personel Alımı İlanı 2019

Fakülte Bölüm Unvan Adet Aranan Şartlar Yabancı Dil Puanı ALES

Puanı

İşletme

Fakültesi

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık (%30 İngilizce) Öğr. Gör. 1 Yüksek lisansını Lojistik alanında yapmış, konu ile ilgili bilimsel araştırma ve yayın yapmış olmak. 80 70
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji (%30 İngilizce) Öğr. Gör. 1 Psikoloji lisans mezunu ve sosyal psikoloji alanında yüksek lisans yapmış olmak. Adli bilimler alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak 80 70
Mühendislik

Fakültesi

Elektrik-

Elektronik

Mühendisliği

(İngilizce)

Öğr. Gör. 1 Elektrik-Elektronik veya Elektronik Mühendisliği alanlarında lisansını ve yüksek lisans yapmış, işaret işleme, bilgisayarlı görme, örüntü tanıma, yapay zeka konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak. 80 70
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü (%30 İngilizce) Öğr. Gör. 2 Mimarlık veya iç mimarlık/iç mimarlık ve çevre tasarımı alanlarında lisans ve yüksek lisansını tamamlamış, alanında en az 3 yıl deneyimi olmak. 80 70
Mimarlık Öğr. Gör. 4 Lisansını ve yüksek lisansını mimarlık alanında yapmış ve alanında en az 3 yıl deneyimi olmak. 50 70

Başvurular ilgili Fakülte İdari Ofis Müdürlüğüne şahsen veya posta (İstanbul Ticaret Üniversitesi Örnektepe Mah. İmrahor Cad. No: 88/2 Beyoğlu/İstanbul) ile yapılmalıdır. Süresi içinde yapılmayan ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacak olup, posta ile yapılan başvuruların son başvuru tarihine kadar ilgili bölüme ulaşmış olması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Başvuru ve Sınav Takvimi

 • İlk Başvuru Tarihi : 01.03.2019
 • Son Başvuru Tarihi : 15.03.2019
 • Ön Değerlendirme Sonuçlarının İlan Tarihi: 19.03.2019
 • Giriş Sınav Tarihi : 22.03.2019
 • Sınav Sonuçlarının Açıklanacağı Tarih : 26.03.2019

Aranılan Genel Şartlar:

2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile 09.11.2018 tarihli ve 30590 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik” te yer alan genel ve özel koşulları taşıyor olmak.

Başvuruda İstenen Belgeler:

 • 1. Başvuru Dilekçesi
 • 2. Özgeçmiş (YÖK Formatlı),
 • 3. İki adet fotoğraf
 • 4. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • 5. Öğrenim Belgeleri (Diplomalar, Lisans ve Lisansüstü Transkript, Lisansüstü Yabancı Yükseköğretim Kurumu mezunlarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca denkliğini gösteren onaylı belge.
 • 6. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen Merkezi Yabancı Dil Sınavından veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan muadili bir puan aldığını gösterir belge,
 • 7. ALES belgesi (en az 70 puan)
 • 8. Erkek adaylar için askerlik terhis, tehir veya tecil durumunu gösterir belge. (Bakaya durumunda olmamak.)
 • 9. Varsa bilimsel yayınları gösterir dosya.

Ön değerlendirme sonuçları ve kesin sonuçlar Üniversitemizin http://www.ticaret.edu.tr web adresinde yayınlanacak olup bu aynı zamanda tebligat niteliğinde olacaktır. Ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Diğer Akademik Personel Alım Haberlerini Öğrenmek için TIKLAYIN!

Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) ve (instagram) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

İSTANBUL İŞ İLANLARI BAŞVURU VE ŞARTLARI

İlerleyen günlerde İstanbul için yapacağımız kamu kurumları veya özel sektörden yeni iş ilanlarına ilişkin detaylı bilgiler ve başvuru formları Facebook üzerinden sizler için açtığımız sayfamızdan takip edebilirsiniz. Yeni ilanları ve başvuru şartlarını hızlı ve yakından takip etmek istiyorsanız buraya tıklayın ve İstanbul için Güncel İş İlanları sayfamızı takip edin. Merak ettiğiniz tüm soruları Facebook sayfamızdan sorabilirsiniz.

DİĞER AKADEMİK PERSONEL HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, akademik personel konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan akademik personel duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

İBB Bursu – İBB Genç Üniversiteli Eğitim Yardımı

İBB Bursu, her yıl olduğu gibi ocak, şubat ve eylül ekim aylarında genç üniversitelilere b…