Ana Sayfa Bilgi Bankası Mesai Saatleri İTO (İstanbul Ticaret Odası) Çalışma – Mesai Saatleri

İTO (İstanbul Ticaret Odası) Çalışma – Mesai Saatleri

İstanbul Ticaret Odası yani İTO Genel merkezi, şubeleri ve vezneleri sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık, hafta sonu bayramda açık mı, kapalı mı, tatil mi? İTO çalışma saatleri, mesai saatleri, açılış kapanış saatleri, çalışma günleri.

İstanbul Ticaret Odası

İTO (İstanbul Ticaret Odası) Çalışma Saatleri 2021

İstanbul Ticaret Odası ya da kısa ve bilinen ismi ile İTO, İstanbul ilimizde faaliyette olan ticari kurum ve kişilerin ticari işlemlerinin düzenlendiği, kayıt altına alındığı ve bu işlemlere ait sicil kayıtlarının tutulduğu kurumdur. İTO, özel sektörün sorunlarına çözüm bulmak, ülkemizin uluslararası arenada rekabet gücünün arttırılması gibi çeşitli görevlere sahiptir. Ülkemizin geleceğine adanmış bir kurum olan İTO faaliyetlerini genel olarak Eminönü’nde yer alan merkez binasında gerçekleştirmektedir. Fakat bunun dışında Kadıköy, Perpa, Pendik, Giyimkent, Sirkeci, Hasanpaşa, dünya ticaret merkezi, Tekstilkent, Eminönü, Maltepe gibi noktalarda birimlere sahiptir. Peki İstanbul Ticaret Odası genel merkezi ve şubeleri sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? İTO çalışma saatleri, mesai saatleri, açılış kapanış saatleri ile çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında bulunmaktadır.

İTO (İstanbul Ticaret Odası) Açılış, Kapanış Saatleri 2021

Bünyesinde 350 bini aşkın üyeye sahip olan İstanbul Ticaret Odası bu anlamda sadece ülkemizin değil aynı zamanda dünyanın en büyük odaları arasında bulunmaktadır. Her gün yetki belgesi, faaliyet belgesi, müteahhitlik belgesi gibi çeşitli belgeleri almak veya diğer işlemlerini halletmek üzere İTO’yu binlerce vatandaşımız ziyaret etmektedir. Bu sebepten İTO saat kaçta açılıyor kapanıyor merak ediyorlar. İstanbul Ticaret Odası genel merkezi ve bölge şubeleri sabah saat 09:00 ‘da hizmet vermeye başlarlar ve akşam saat 17:00’de kapanırlar. Genel merkezde öğle arası yani öğle tatili bulunmaz. Ancak bölge şubeleri saat 12:00 ile 13:00 arasında öğle arası sebebi ile kapalı durumdadırlar.

 

İstanbul Ticaret Odası Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

İTO Genel Merkezi ve şubeleri, Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu kapalı durumdadır. İşlemlerinizi hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) ve çalışma saatleri içerisinde halletmelisiniz.

İstanbul Ticaret Odası Bayramda Açık Mı, Çalışıyor Mu?

İTO Genel Merkezi ve şubeleri; Ramazan Bayramı ( Şeker Bayramı ) ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve ayrıca 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde kapalı durumdadır. Ayrıca arefe günlerinde öğleye kadar hizmet vermektedir. İTO bugün ve yarın açık mı tarihe göre sorgulama yapabilirsiniz.

Bu yazımızda İstanbul Ticaret Odası çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden  ve kurumun çağrı merkezi telefon numarası olan 444 0 486 üzerinden dile getirebilirsiniz.

DİĞER İSTANBUL TİCARET ODASI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, istanbul ticaret odası konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan istanbul ticaret odası duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri ile alakalı konumuza hoş geldiniz. Konumuz içeriğinde …