Ana Sayfa Şehirler Kahramanmaraş Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Eski Hükümlü İşçi Alımı İlanı

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Eski Hükümlü İşçi Alımı İlanı

428
Eski hükümlü işçi

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi yayınladığı ilan ile eski hükümlü işçi alımı yapacağını açıkladı. Adaylardan KPSS sınavına katılım şartı aranmakta olup, herhangi bir puan şartı bulunmamaktadır. Adayların elektrik-elektronik teknolojisi bölümü mezunu olmaları gerekmektedir. En az ortaöğretim mezunu olan adaylar ilana 17 Ekim 2016 tarihine kadar iş başvuruşu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan diğer başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru detaylarına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Eski Hükümlü İşçi Alımı İlanı 2016

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Müdürlüğü ( KASKİ) Kahramanmaraş 19.09.2009 tarih ve 27354 sayılı Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren “Kamu kurum ve kuruluşlarına TMY (Terörle Mücadelede Yaralanan) ve eski hükümlü işçi alınmasında uygulanacak usul ve esaslar hakkında yönetmelik” hükümleri çerçevesinde çalıştırılmak üzere 1 ( Bir ) adet beden işçisi alınacaktır. Talebe adrese dayalı nüfus kayıt sisteminde Kahramanmaraş il genelinde ikamet edenler, ortaöğretim mezunu olanlar ve İŞKUR da TMY (Terörle Mücadelede Yaralanan) ve Eski Hükümlü statüsünde kaydı bulunan adaylar başvurabilir. Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl/Hizmet Merkezlerinden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler.

Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. Taleplerde 2016 KPSSP94 puanı olan adayların başvuruları kabul edilecektir Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir.

Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla iş gücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir. Merkezi sınav kapsamında müracaat eden adaylar içerisinden en yüksek puan alandan başlamak üzere talep sayısının üç katı olacak şekilde düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işçi talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. İş yerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz. Kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli (daimi), geçici iş gücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır.

Çalışma Adresi : YAVUZ SELİM MAH RTE BULVARI NO:79 DULKADİROĞLU KAHRAMANMARAŞ / TÜRKİYE

Tercih Edilen İkametgah İlçeleri :AFŞİN, ANDIRIN, ELBİSTAN, GÖKSUN, KAHRAMANMARAŞ MERKEZ, PAZARCIK, TÜRKOĞLU, ÇAĞLIYANCERİT, EKİNÖZÜ, NURHAK, DULKADİROĞLU, ONİKİŞUBAT

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi yani bilinen adıyla KASKİ tarafından yayınlanmış olan eski hükümlü işçi alımı ilanına dair iş başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri gibi detaylı bilgilere yer verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz. Ayrıca İdare tarafından yayınlanmış diğer ilanlara ulaşmak için Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi iş ilanları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

One Comment

  1. Ali KOÇAK

    22 Nisan 2021 at 04:48

    Görev maksadı çok güzel bi sistem bu ve bundan sonraki vereceğiniz ilanlar için şimdiden teşekkürker.

    Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eri Alımı Yapacak

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi  bünyesinde istihdam edilmek üzere kamu personeli alım…