Ana Sayfa Akademik İlanlar Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Profesör Alımı İlanı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Profesör Alımı İlanı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi yayınlamış olduğu ilan ile bazı fakültelere akademik personel alımı yapacağını duyurdu. İlana dair başvuru şartları nelerdir, başvuru formu ve başvuru tarihleri gibi bilgilere haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

Kahramanmaraş ilimizde yer alan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi rektörlüğünden yapılan açıklama neticesinde akademik personel alımı gerçekleştirileceği belirtilmiştir. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi akademik personel alımı ilanı kapsamında 5 adet profesör alımı gerçekleştirecektir. İlana dair başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru adreslerine dair detaylı bilgi haberimiz devamındadır.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Profesör Alımı İlanı 2020

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48. maddesinde ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre çalıştırılmak üzere öğretim üyesi alınacaktır. Son başvuru tarihi ilan yayınlandıktan itibaren 15 gün olarak belirlenmiştir. Profesör kadrosuna başvurular Personel Daire Başkanlığına şahsen yapılacaktır. Posta ile yapılacak başvurular ve eksik belge ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanması gerekmektedir.  Devlet hizmet yükümlüsü adaylar başvurularında yükümlülük süresini belgelendirecek olup, bu adayların başvuruları devlet hizmet yükümlülüğü süresi bakımından, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 62 ve 63. maddesi hükümleri dahilinde değerlendirilerek kabul veya reddedilecektir.

Öğretim üyesi atamalarında, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uygulanacaktır.

Adaylardan istenilen belgeler; Bölüm, Anabilim Dalını ve sabıka kaydının bulunup bulunmadığını belirten http://www.ksu.edu.tr adresinden temin edilecek başvuru formu ekinde bir adet fotoğraf, lisans diploması fotokopisi, doktora / uzmanlık diploması fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, özgeçmiş, bilimsel çalışma ve yayın listesi, yabancı dil belgesi ile birlikte; profesör kadrosuna başvuracaklar, doçentlik belgesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını 6 takım olarak sunacaklardır.

BİRİM UNVAN K/D ADET NİTELİĞİ
TIP FAKÜLTESİ
İç Hastalıkları Profesör 1 1 Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları alanında Doçent olmak
Tıbbi Mikrobiyoloji Profesör 1 1 Tıbbi önemi olan keneler konusunda çalışmaları olmak
ZİRAAT FAKÜLTESİ
Yemler ve Hayvan Besleme Profesör 1 1 Yem teknolojisi ve peletleme konusunda çalışmaları olmak
Entomoloji Profesör 1 1 Biyolojik ve biyoteknik mücadele konusunda çalışmaları olmak
MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ
Tekstil Teknolojisi Profesör 1 1 İplik teknolojisi konusunda çalışmaları olmak

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi tarafından yayınlanan profesör alımı ilanına dair detaylı bilgileri paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilir ve ilgili üniversite tarafından yayınlanan diğer akademik personel alımı ilanlarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

DİĞER AKADEMİK PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, akademik personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan akademik personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Erzurum Atatürk Üniversitesi – Öğretim Üyesi İlanı

Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü İş İlanı Şehir : ERZURUM İlan Türü : PERSONEL ALIM…