Ana Sayfa İşte Haberler Kanada İşçi Alımı, İş İlanları ve Göçmenlik Başvurusu

Kanada İşçi Alımı, İş İlanları ve Göçmenlik Başvurusu

1,433
Kanada

Kanada kuzey Amerika kıtasının en kuzeyinde yer alan çağdaş ve teknolojik olarak ilerlemiş bir ülkedir. Varlıklı ve yüksek teknolojiye sahip endüstriyel bir toplum olarak Kanada bugün, serbest pazar merkezli ekonomik sistemi, üretim modelleri ve yüksek yaşam standartları ile insanların yaşamak ve çalışmak üzere rağbet gösterdiği ülkeler arasında yer almaktadır. Yaşlı nufüsün fazla olmasından dolayı ülke genelinde faaliyet gösteren kamu ve özel sektör kurumlarına kaliteli ve nitelikli insan gücüne oldukça fazla ihtiyaç duyulmaktadır.

Kanada İşçi Alımı, İşçi Göçmenlik Başvurusu 2021

Kanada göçmenlik ve işçi alımı konusunda oldukça duyarlıdır ve kişi başına düşen milli gelirin en fazla olduğu ülkeler arasındadır. Ayrıca dünyada kişi başına düşen en yüksek göç oranına sahip ülkelerden birisidir. 2018 yılı verilerine göre 180.000 kişi ülkeye çalışmak ve yerleşmek adına göç etmiştir. Ayrıca her yıl belirli sayıda insanın ülkede kalıcı oturma izni almasına müsade edilmektedir. Ülkede işçi statüsündeki göçmenler genellikle Toronto, Montreal ve Vancouver gibi büyük kentlerde yaşamlarını sürdürmektedirler. Eğitim seviyesi ve okuryazarlık bakımından oldukça gelişmiş olan ülke, nitelikli ve kalifiye personel ve işçi ihtiyacı için ülke dışından alımlar yapmaktadır.

Kanada Göçmenlik Başvurusu Şartları Nelerdir 2021

Kanada’ya göçmen olarak başvuruda bulunmak isteyen kişilerde üç kriteri baz almaktadır. Bunlardan birincisi eğitim şartıdır. İyi bir eğitime sahip olmanız göç başvurusunda bulunmak ve kabul edilmesi konusunda sizi ön plana çıkarıcaktır. İkinci şart ise mesleğinizdeki iş tecrübeniz yani deneyiminizdir. Üçüncü başvurus şartı ise yabancı dil bilginizdir. Eğer ingilizce biliyorsanız veya ikinci bir alternatif dile hakimseniz hemen göçmenlik başvurunda bulunabilirsiniz.

Kanada Güncel İş İlanları 2021

Kanada hükümeti tarafından insan ve iş gücü ihtiyacını karşılamak adına alımı yapılan ve yapılması planlanan iş kolları arasında; İnşaat sektörü personeli, Teknik hizmet personeli, Gıda sektörü elemanları, Enerji sektörü elemanları, Tıp alanında uzmanlaşmış kişiler, Eğitim sektöründe kalifiye eğitimciler, Hizmet Sektörü Personeli, Herhangi bir alanda uzmanlaşmış ( Berber, Tesisatçı, Yaşlı bakım vb. ) kişiler yer almaktadır. Alımı yapılacak kişilerde Önlisans ve Lisans düzeyinde eğitim ve mesleğinde en az 1 yıl deneyim şartları aranmaktadır. Peki Kanada’ya İş Başvurusu nasıl ve ne şekilde yapılır?

Kanada İş Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır?

Kanada’ya işçi olarak gitmek ve çalışmak için izlemeniz gereken üç alternatif yol bulunmaktadır. Bunlardan birincisi Kanada hükümeti tarafından açıklanmış olan göçmenlik başvuru şartlarını taşımak ve ülkeye göçmen başvurusunda bulunmaktır. Başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler ülkeye göçmen olarak gidebilir ve oturma izni aldıktan sonra çalışabilirler. İkinci alternatif yol ise ülkede bulunan bir tanıdığınızın aracılığı ile yapılan iş başvurularıdır. Size referans olabilicek ve iş imkanı sağlayabilicek bir tanıdığınızın olması ülkeye giriş yapmak ve çalışmak için oldukça önemlidir. Üçüncü alternatif yol internet aracılığı ile sizlerin başvuruda bulunacağınız bir işten size gelecek olan davet aracılığı ile yapılan göç başvurularıdır. İnternet ortamında kanada üzerindeki firmalara ulaşabilir ingilizce olarak hazırlamış olduğunuz cv’nizi kendilerine iletebilir ve iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca sitemizi takip ederek yurt dışı işçi alımı yapan firmaları takip edebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Kanada İş Başvurusu Nasıl Yapılır ve Göçmenlik Başvurusu Şartları konuları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

2 Comments

 1. Cihat Gençtürk

  16 Temmuz 2020 at 16:13

  Kaynakçı ustası

  Reply

 2. Bulent

  6 Ocak 2021 at 21:19

  Welder gtaw +Smav p91 Alimünyum argon piping MYK LI YIRTDISI TECRUBEM VAR BEKARIM 2012 DEM BERI PORFESYONEL OLARAK CALISMAKDAYIM

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Rönesans Holding İş İlanları ve İş Başvurusu

Rönesans Holding A.Ş. inşaat, gayrimenkul geliştirme, endüstri tesisleri, enerji üretim ve…