Ana Sayfa Şehirler Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı

Karadeniz Teknik Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı

147
Karadeniz Teknik Üniversitesi

Karadeniz Teknik Üniversitesi yani bilinen adıyla KTÜ yayınlamış olduğu ilan ile sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. Karadeniz Teknik Üniversitesi personel alımı ilanı kapsamında 11 hemşire alımı ve 2 sağlık teknikeri alımı yapacaktır. Adaylar ilana 26 Eylül 2016 ile 10 Ekim 2016 tarihleri arasında başvuru yapabileceklerdir. İlana dair diğer başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru ile ilgili detaylara haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2016

Üniversitemiz Farabi Hastanesi Başhekimliğinde,657 Sayılı Kanunun 4/B maddesi, 06.06.1978 tarihli ve 7/15454 sayılı Bakanlar Kurulu Karan ile yürürlüğe konulan esaslar ile ek ve değişikliklerine göre istihdam edilmek üzere, aşağıdaki belirtilen Unvanlarda, yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın “Lisans” 2016 KPSS (B) grubu sınavı ile (KPSSP3) puan türü, “Ortaöğretim/Önlisans” 2014 KPSS (B) grubu sınavı ile (KPSSP94) puan türü esas alınarak sıralama ile alım yapılacaktır.

Hemşire Alımı : Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü Lisans mezunu olmak . herhangi bir sağlık kurulusunda en az 6 (altı) ay Hemşire olarak görev yapmış olmak ve belgelendirmek. ( Alınacak olan bu belgede en az 6 (altı) aylık sürenin gösterilmesi,belgenin kurum yetkilisi tarafından yasal imza kurallarına uygun olarak imzalanması,hemşire olarak çalıştığının açıkça belirtilmiş olması gerekmektedir.)

Sağlık Teknikeri Alımı : Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Radvoloii Bölümü mezunu olmak ve herhangi bir sağlık kuruluşunda en az 6 (altı) ay Radyoloji departmanında görev yapmış olmak ve belgelendirmek.( Alınacak olan bu belgede en az 6 (altı) aylık sürenin gösterilmesi,belgenin kuram yetkilisi tarafından yasal imza kurallarına uygun olarak imzalanması,Radyoloji Teknikeri olarak çalıştığının açıkça belirtilmiş olması gerekmektedir.)

Karadeniz Teknik Üniversitesi Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

 • Başvuracak adaylar 657 sayılı kanunun 48.maddesinde belirtilen şartlara haiz bulunmalıdır.
 • Adaylar mezuniyetine göre 2016 KPSS Lisans (B) grubu ve 2014 KPSS Ortaöğretim/Önlisans(B) grubu sınavına girmiş bulunmalıdır.
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kuramımdan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmalan gerekmektedir.
 • Müracaatların ilanın gazetede yayımlandığı günü izleyen İP gün içinde mesai saati bitimine kadar Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığının http://www.ktu.edu.tr/personel-tumduyuru web adresinden temin edilecek örnek başvuru dilekçesi ve istenilen belgeler ile birlikte Personel Dairesi Başkanlığına elden yapılması gerekmektedir.Posta ile yapılan müracaatlar kesinlikle kabul edilmeyecektir.
 • Sonuçlar ilgili KPSS Puan türü sıralaması dikkate alınarak başvuru bitim tarihini takip eden 15 gün içerisinde http://www.ktu.edu.tr/personel-tumduyuru adresinde yayınlanacaktır.
 • 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler;fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.
 • Başvuru alımlan 26.09.2016 tarihinden itibaren başlayıp 10.10.2016 tarihi mesai saati bitimine ( Saat 17.00) kadar devam edecektir. Bu tarihinden itibaren yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru Sırasında Gerekli Belgeler Nelerdir?

 • Diplomanın / Mezuniyet belgesinin aslı veya son 6 ay içerisinde noterden onaylanmış sureti (Diploma/ Mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı suretin aslı mutlaka tarafımızdan görülecek ve fotokopisi alınacaktır. Bu belgeleri getirmeyenlerin başvurusu kesinlikle kabul edilmeyecektir)
 • Başvuru koşulunda istenen KPSS Sonuç Belgesi. ( Hemşirelik Lisans için 2016, Sağlık Teknikerliği için 2014 KPSS Sonuç belgesi
 • Personel Dairesi Başkanlığının http://www.ktu.edu.tr/personel-tumduyura web adresinden temin edilecek başvuru dilekçesi.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • son 6 ay içerisinde çekilmişi Adet vesikalık fotoğraf (Dilekçeye eklenecektir).
 • Adaylar aranan nitelikler bölümünde istenilen tecrübeye ait çalışma belgesini getirmek zorundadırlar.( Bu sürelerin SGK Hizmet Dökümünde karşılığı bulunmak zorunluluğu vardır.)
 • SGK hizmet dökümü ( E-Devletten barkodlu veya ilgili SGK şubesinden temin edilebilir.)
 • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi ( E-Devlet veya Askerlik şubesinden temin edilebilir.)

Not: Gerçeğe aykırı belge verdiği veya beyanda bulunduğu tespit edilenlerin atamaları yapılmaz,atamaları yapılmış ise iptal edilir ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel faiziyle birlikte tazmin edilir. KPSS (B) gurubu puan sıralamasıyla atanmaya hak kazanan adayların sonuç belgesi ÖSYM kayıtları ile kontrol edilecektir.Yanlış beyanda bulunanların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Karadeniz Teknik Üniversitesi sözleşmeli personel alımı kapsamında hemşire alımı ve sağlık teknikeri alımı gerçekleştirecek. Adaylarda aranan başvuru şartları nelerdir, başvuru formu ve başvuru tarihleri gibi detaylı bilgileri haberimizde paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz. Ayrıca Trabzon iline ait diğer iş ilanlarına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Trabzon Havalimanı Personel Alımı ve İş Başvurusu

Trabzon Havalimanı; 1957 yılında hizmete girmiş Türkiye’nin en eski havalimanlarında…