Ana Sayfa Meslekler Kaymakam Maaşları Ne Kadardır?

Kaymakam Maaşları Ne Kadardır?

356
Kaymakamlık Binası

Kaymakamlar ilçelerde devleti temsilen bulunan en yetkili kişilerdir. Görevli olduğu ilçede halkın sorunlarına çözüm bulmak, törenlere başkanlık etmek, yetkili olduğu ilçede devlet yasalarının işlemesini sağlamak, valinin vermiş olduğu emirleri yerine getirmek gibi görevleri bulunmaktadır. Daha önceki yazımızda kaymakamlar hakkında kimdir, görevleri nelerdir gibi detaylı bilgiler vermiştik. İlgili yazıya BURADAN ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda da kaymakamlar ne kadar maaş alıyorlar detaylı olarak anlatacağız.

2021 yılı Güncel Kaymakam Maaşları

Kaymakamlık mesleği kazanmış oldukları miktarları göz önüne alınarak kıyaslanamaz. Kaymakamlık oldukça zor bir meslek grubudur. Günün bazen her saatinde çalışmak durumunda kalabilir, olağan üstü durumda sorumluluklarınız gereği ciddi kararlar alma ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu sebepten dolayı bir mesleği seçerken sadece maaşlarına bakmak doğru bir seçim değildir. Özellikle kaymakamlık mesleği bu mesleklerin başında yer almaktadır. Kaymakamların her sene diğer memurlar gibi Ocak ve Temmuz aylarında maaşlarına zam yapılmaktadır. Bu doğrultuda günümüzde ve geçmiş yıllarda oluşan kaymakam maaşları aşağıda verilmiştir.

  • 2021 Yılı Ocak ayında kaymakam 10.400 TL kazanırken, bu miktar Temmuz zammı ile 10.800 TL olacak.
  • 2020 Yılı Ocak ayında kaymakam 9.700 TL kazanırken, bu miktar Temmuz zammı ile 10.100 TL olacak.
  • 2019 Yılı Ocak ayında kaymakam 9.350 TL kazanırken, bu miktar Temmuz zammı ile 9700 TL olacak.
  • 2018 Yılı Ocak ayında kaymakam 8.740 TL kazanırken, bu miktar Temmuz zammı ile 9.050 TL’ye çıkmıştır.
  • 2017 Yılı Ocak ayında kaymakam 8000 TL kazanırken, bu miktar Temmuz zammı ile 8400 TL’ye çıkmıştır.

Kaymakamlar görev yaptıkları bölgelere göre de ek miktarlarda tazminat alabilmektedirler. Örneğin doğuda görevli olan kaymakamın tazminat miktarı farklı olmaktadır. Ayrıca diğer yazımızda kaymakam olmak isteyenler için “Nasıl Kaymakam Olunur?” detaylı olarak anlattık. İlgili yazıya BURADAN ulaşabilirsiniz. Konu hakkındaki soru, sorun ve görüşlerinizi bizlere yorum bölümümüzden iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip ederek en güncel personel alım haberlerine ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Ambulans Şoförü Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar?

Ambulans Şoförü Nasıl Olunur? ve ne kadar kazanırım diye soran herkesin bu yazımızı okumas…