Ana Sayfa Akademik İlanlar Kilis 7 Aralık Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı

102

Kilis 7 Aralık Üniversitesi, 1987 yılında Kilis Meslek Yüksekokulu olarak kuruluşunu tamamlamış ve günümüzde eğitim hayatını, fakülte, yüksekokul, enstitü, akademik birimler ile birçok bölümle devam ettirmektedir. Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Profesör, Doçent ve Yardımcı Doçent kadroları için alım yapacağını bildirdi. İlan Ayrıntıları;

T.C. KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NDEN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Kanun, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren on beş (15) gündür. Başvurular şahsen yapılacak olup, süresi içinde yapılmayan başvurular, eksik belgeli dosyalar ve postayla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

1) Profesör kadrosu daimi statüde olup, başvuracak adayların başvuru formuna özgeçmişlerini, bir adet fotoğraflarını, nüfus cüzdanı fotokopilerini, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Doçentlik Belgelerinin noter veya resmi kurumlarca onaylanmış suretlerini, yayın listelerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 takım dosyalarını ekleyerek Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

2) Doçent kadrosu daimi statüde olup, başvuracak adayların başvuru formuna özgeçmişlerini, bir adet fotoğraflarını, nüfus cüzdanı fotokopilerini, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Doçentlik Belgelerinin noter veya resmi kurumlarca onaylanmış suretlerini, yayın listelerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosyalarını ekleyerek Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

3) Yardımcı Doçentlik kadrolarına başvuracak adayların anabilim dallarını ve yabancı dillerini belirten başvuru formuna, özgeçmişlerini, bir adet fotoğraflarını, nüfus cüzdanı fotokopilerini, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgelerinin noter veya resmi kurumlarca onaylanmış suretlerini, yabancı dil belgeleri ile bilimsel çalışma ve yayınlarını, çalışma ve yayınlarıyla ilgili puantaj cetvelini kapsayan 5 takım dosyayı ekleyerek ilgili fakülteye / yüksekokula başvurmaları gerekmektedir. Yardımcı Doçent kadrosuna başvuran tüm adaylar 2547 sayılı Kanunun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendinde belirtilen yabancı dil sınavına tabi tutulacaktır.

Yabancı dil sınav tarihi başvuru yapılan birim tarafından ilan edilecektir.

Not 1: Başvuru formu matbu olup, http://www.kilis.edu.tr/ adresi duyurular kısmından temin edilebilir.

Not 2: Atanmaya hak kazanan adayların belgelerinin asıllarını ibraz etmesi gerekmektedir.

 

Fakülte/Yüksekokul Bölümü Anabilim

Dalı/Pr.

Unvanı Derece Adet Açıklama
Fen-Edebiyat

Fakültesi

Sosyoloji Genel Sosyoloji Profesör 1 1 Genel Sosyoloji alanında çalışmaları bulunmak.
Fizik Fizik Profesör 1 1 Nano yapılarda manyetik etkiler üzerine çalışmaları bulunmak.
Sosyoloji Kurumlar

Sosyolojisi

Yardımcı

Doçent

5 1 Çalışma Sosyolojisi alanında çalışmaları bulunmak.
Türk Dili ve Edebiyatı Yeni Türk Dili Yardımcı

Doçent

3 1 Çağdaş Türk Lehçeleri alanında çalışmaları bulunmak.
Eski Türk Edebiyatı Yardımcı

Doçent

4 1 16.yy Divan Şiiri ve Baki üzerine çalışmaları bulunmak.
Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Fen Bilgisi Eğitimi Doçent 1 1 Fizikokimya ve Kimya Eğitimi alanlarında çalışmaları bulunmak.
Eğitim Bilimleri Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Doçent 2 1 Eğitim Yönetimi alanında repertuar çizelgesi tekniği içeren çalışmaları bulunmak.
İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Türk İslam Edebiyatı ve İslam Sanatları Yardımcı

Doçent

4 1 Manzum Kırk Hadisler üzerine çalışmış olup, Farsça biliyor olmak.
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Tıbbi

Dokümantasyon ve Sekreterlik Pr.

Yardımcı

Doçent

4 1 Klinik Liderlik üzerine çalışmaları bulunmak.

Bu yazımızda Kilis 7 Aralık Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecek olan öğretim görevlisi alımı ilanı hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Yüzüncü Yıl Üniversitesi 63 Sürekli İşçi, 91 Sağlık Personeli Alımı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu…