Ana Sayfa Akademik İlanlar Kilis 7 Aralık Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı İlanı

Kilis 7 Aralık Üniversitesi, yayınlamış olduğu ilanda, Profesör, Yardımcı Doçent ve Doçent alımı yapacağını bildirdi. Başvuru şartları, başvuru formu, tarihleri, kadro sayısı gibi bilgiler haberimizin devamında yer almaktadır.

Kilis 7 Aralık Üniversitesi, 1987 yılında Kilis Meslek Yüksekokulu olarak kuruluşunu tamamlamış ve günümüzde eğitim hayatını, fakülte, yüksekokul, enstitü, akademik birimler ile birçok bölümle devam ettirmektedir. Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Profesör, Doçent ve Yardımcı Doçent kadroları için alım yapacağını bildirdi. İlan Ayrıntıları;

T.C. KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NDEN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Kanun, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren on beş (15) gündür. Başvurular şahsen yapılacak olup, süresi içinde yapılmayan başvurular, eksik belgeli dosyalar ve postayla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

1) Profesör kadrosu daimi statüde olup, başvuracak adayların başvuru formuna özgeçmişlerini, bir adet fotoğraflarını, nüfus cüzdanı fotokopilerini, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Doçentlik Belgelerinin noter veya resmi kurumlarca onaylanmış suretlerini, yayın listelerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 takım dosyalarını ekleyerek Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

2) Doçent kadrosu daimi statüde olup, başvuracak adayların başvuru formuna özgeçmişlerini, bir adet fotoğraflarını, nüfus cüzdanı fotokopilerini, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Doçentlik Belgelerinin noter veya resmi kurumlarca onaylanmış suretlerini, yayın listelerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosyalarını ekleyerek Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

3) Yardımcı Doçentlik kadrolarına başvuracak adayların anabilim dallarını ve yabancı dillerini belirten başvuru formuna, özgeçmişlerini, bir adet fotoğraflarını, nüfus cüzdanı fotokopilerini, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgelerinin noter veya resmi kurumlarca onaylanmış suretlerini, yabancı dil belgeleri ile bilimsel çalışma ve yayınlarını, çalışma ve yayınlarıyla ilgili puantaj cetvelini kapsayan 5 takım dosyayı ekleyerek ilgili fakülteye / yüksekokula başvurmaları gerekmektedir. Yardımcı Doçent kadrosuna başvuran tüm adaylar 2547 sayılı Kanunun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendinde belirtilen yabancı dil sınavına tabi tutulacaktır.

Yabancı dil sınav tarihi başvuru yapılan birim tarafından ilan edilecektir.

Not 1: Başvuru formu matbu olup, http://www.kilis.edu.tr/ adresi duyurular kısmından temin edilebilir.

Not 2: Atanmaya hak kazanan adayların belgelerinin asıllarını ibraz etmesi gerekmektedir.

 

Fakülte/YüksekokulBölümüAnabilim

Dalı/Pr.

UnvanıDereceAdetAçıklama
Fen-Edebiyat

Fakültesi

SosyolojiGenel SosyolojiProfesör11Genel Sosyoloji alanında çalışmaları bulunmak.
FizikFizikProfesör11Nano yapılarda manyetik etkiler üzerine çalışmaları bulunmak.
SosyolojiKurumlar

Sosyolojisi

Yardımcı

Doçent

51Çalışma Sosyolojisi alanında çalışmaları bulunmak.
Türk Dili ve EdebiyatıYeni Türk DiliYardımcı

Doçent

31Çağdaş Türk Lehçeleri alanında çalışmaları bulunmak.
Eski Türk EdebiyatıYardımcı

Doçent

4116.yy Divan Şiiri ve Baki üzerine çalışmaları bulunmak.
Muallim Rıfat Eğitim FakültesiMatematik ve Fen Bilimleri EğitimiFen Bilgisi EğitimiDoçent11Fizikokimya ve Kimya Eğitimi alanlarında çalışmaları bulunmak.
Eğitim BilimleriEğitimde Ölçme ve DeğerlendirmeDoçent21Eğitim Yönetimi alanında repertuar çizelgesi tekniği içeren çalışmaları bulunmak.
İlahiyat Fakültesiİslam Tarihi ve SanatlarıTürk İslam Edebiyatı ve İslam SanatlarıYardımcı

Doçent

41Manzum Kırk Hadisler üzerine çalışmış olup, Farsça biliyor olmak.
Sağlık Hizmetleri Meslek YüksekokuluTıbbi Hizmetler ve TekniklerTıbbi

Dokümantasyon ve Sekreterlik Pr.

Yardımcı

Doçent

41Klinik Liderlik üzerine çalışmaları bulunmak.

Bu yazımızda Kilis 7 Aralık Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecek olan öğretim görevlisi alımı ilanı hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KİLİS 7 ARALIK ÜNİVERSİTESİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, kilis 7 aralık üniversitesi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan kilis 7 aralık üniversitesi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

E-posta adresinizi yazın :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir