Ana Sayfa Özel Şirketler Kızılay Personel Alımı Yapacağını Açıkladı

Kızılay Personel Alımı Yapacağını Açıkladı

83
Türk Kızılayı

Türk Kızılay Derneği yayınlamış olduğu ilan ile 10 personel alımı yapacağını açıkladı. Kızılay personel alımı ilanı kapsamında 10 müfettiş yardımcısı alımı gerçekleştirecektir. Adaylar ilana 20 Mart ile 3 Nisan 2017 tarihleri arasında başvuru yapabileceklerdir. Kızılay personel alımı ilanı hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları ile yazılı sınav tarihi, saati, yeri ve sonuçları hakkında detaylı bilgiler haberimiz devamında yer almaktadır.

Kızılay Personel Alımı İlanı 2017

Atama Yapılacak Kadro Unvanı ve Sayısı: Türkiye Kızılay Derneği Müfettiş Yardımcısı, 10 kişi, Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olan 10 Müfettiş Yardımcısı, Alınacaktır.

 • Geçerli KPSS sınavları: 2015 – 2016 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavları
 • Yazılı Sınav Tarihi: 22 Nisan 2017 (Cumartesi Günü Saat:10:00)
 • Yazılı Sınava Başvuru Tarihleri: 20 Mart 2017 tarihinde başlayıp, 03 Nisan 2017 tarihinde sona erecektir.
 • Yazılı Sınavın Yapılacağı Yer: Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Milli İrade Yerleşkesi Ayvalı Mahallesi Gazze Caddesi No:7 Etlik/ Keçiören/ ANKARA
 • Yazılı Sınava Başvuru Yeri ve Şekli: Türkiye Kızılay Derneği Teftiş Kurulu Başkanlığı (Meşrutiyet Cad. Konur 2 Sok. No:29/2 Çankaya/ANKARA adresine). Başvurular şahsen veya posta ile yapılabilir. Posta ile yapılacak başvurularda evrakların 03 Nisan 2017 günü mesai bitiminden önce belirtilen adrese ulaşmış olması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler ve eksik belgeler ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
 • Sınav Giriş Başvuru Formu: Türkiye Kızılay Derneği Teftiş Kurulu Başkanlığının yukarıda belirtilen adresinden ya da www.kizilay.org.tr web sitesinden temin edilebilir.
 • Sınava girecek adaylara Teftiş Kurulu Başkanlığınca, sınav zamanı ve yerini belirten fotoğraflı “Sınav Giriş Belgesi” verilir. Sınav giriş belgeleri, adayların haberleşme adreslerine posta ile gönderilecektir. Sınava girecek adaylar, sınav esnasında, bu belge ile birlikte kimlik tespitinde kullanılmak üzere, resmi makamlarca verilmiş geçerli bir kimlik belgesi bulundurmak zorundadırlar. Sınava katılabilme şartlarını haiz olmayanlara sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı Yazılı Bölümüne katılma hakkını elde eden adayların, yazılı bölümü kazanan adayların ve giriş sınavını kazanan adayların listesi www.kizilay.org.tr internet adresinde açıklanacaktır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Müfettiş yardımcılığı giriş sınavına katılabilmek için;

 1. Giriş sınavının yapılacağı 2017 yılının Nisan Ayının yirmiikinci günü itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak,
 2. En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
 3. Kızılay’ın Müfettiş Yardımcılığı sınavına daha önce bir defadan fazla girmemiş olmak,
 4. Askerliğini yapmış olduğuna dair yazılı belge,
 5. Adli sicil kaydı bulunmadığına dair yazılı belge,
 6. ÖSYM tarafından 2015-2016 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS);

Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar için; KPSSP40 puan türünden 70 ve üzerinde puan almak, sınava müracaat eden adaylar içerisinde en yüksek puanlı 100 kişi içerisinde bulunmak (2015 ve 2016 KPSS sınavları birlikte değerlendirilecek olup, son sıradaki adaya eşit puan alan adayların tümü sınava çağırılacaktır). Kızılay’da fiilen çalışan ve Müfettiş Yardımcılığı sınavına girmek isteyen personelde bu koşul aranmaz. Süresi içerisinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenilen diğer bilgi ve belgeleri Teftiş Kurulu Başkanlığına vermiş olmak, şartları aranır.

Yazılı ve Sözlü Sınavda Başarılı Sayılma Şartları Nelerdir?

Yazılı sınavda başarılı sayılmak için sınav konularının her birinden 100 tam puan üzerinden 50 puandan az olmamak üzere ortalama en az 65 puan almak gerekir. Sözlü sınavda başarılı sayılabilmek için, sınav konularının her birinden 100 tam puan üzerinden 50 puandan az olmamak üzere, ortalama en az 65 puan almak gerekir. Adayın, müfettiş yardımcılığı giriş sınavını başarmış sayılması için yazılı ve sözlü sınavların her birinden en az 65 puan alması şarttır. Giriş sınavı notu; yazılı ve sözlü sınav notlarının ortalamasıdır. Başarı sırası bu nota göre tespit edilir. Giriş sınavı notunun eşit olması halinde, yazılı sınav puanı yüksek olan adaya; yazılı sınav puanının da eşit olması halinde, yabancı dil puanı yüksek olan adaya öncelik tanınır.

Yazılı Sınav Konuları

 • Maliye: Maliye Teorisi ve Maliye Politikası, Vergi Teorisi ve Türk Vergi Sistemi, Kamu Maliyesi,
 • İktisat: Mikro ve Makro İktisat, İktisadi Düşünceler Tarihi, Para Teorisi ve Politikası, Türkiye Ekonomisi, Uluslararası İktisat ve İktisadi Kuruluşlar,
 • Hukuk: Anayasa Hukuku, İdare Hukukunun Genel Esasları ve İdari Yargı, Ceza Hukuku ve Ceza Muhakemeleri Usulünün Genel Esasları, Medeni Hukuk (Aile Hukuku ve Miras Hukuku Hariç), Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku (Deniz Ticareti ve Sigorta Hukuku hariç), Sosyal Güvenlik ve İş Hukuku,
 • Muhasebe: Genel Muhasebe, Şirketler Muhasebesi, Maliyet Muhasebesi, Mali Tablolar Analizi,
 • Yabancı Dil: İngilizce, Fransızca, Almanca dillerinden birisi.

Yazılı sınavda başarılı olamayanlar sözlü sınava çağrılmazlar. İlanen duyurulur. Bu yazımızda Kızılay tarafından yapılacak olan personel alımı ilanı hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri, başvuru şartları ve yazılı – sözlü sınav hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca Kızılay tarafından yayınlanmış olan diğer tüm ilanlara Kızılay İş İlanları sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

E Bebek Çalışma Saatleri 2022 (Kaçta Açılıyor? Kaçta Kapanıyor?)

E Bebek çalışma saatleri, mağaza saat kaçta açılıyor? 2022 yılı pandemi sonrası değişen ça…