Ana Sayfa İşte Haberler KPSS 2018/2 – Devlet Memuru Alımı Başvuruları Başladı

KPSS 2018/2 – Devlet Memuru Alımı Başvuruları Başladı

64
Osym

ÖSYM tarafından KPSS-2018/2: bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak için adaylardan tercih alınmaya başlandı. 11 Aralık tarihinde KPSS tercih kılavuzu yayımlandı. Başvurular 20 Aralık tarihine kadar devam edecek. Eğer kpss sınavına girdiyseniz ve tercih yapmayı düşünüyorsanız başvuruları kaçırmamanız gerekiyor.

Açıklanan tercih kılavuzunda Lisans mezunları için 1178 kontenjan, önlisans mezunları için 350 kontenjan, ortaöğretim mezunları için ise 201 kontenjan olmak üzere KPSS 2018/2 tercihlerinde toplam 1729 memur kadrosu bulunmakta. Hangi bölümden ne kadar memur alınacağına ilişkin detaylar için mezuniyetinize göre aşağıda verilen kılavuzları incelemeniz gerekiyor.

ÖSYM tarafından yapılan genel açıklamada  atama yapılacak olan bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacak.

Adayların ilgili kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 22 Temmuz 2018, 7 Ekim 2018 ve 4 Kasım 2018 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2018-KPSS Lisans, 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.

Adaylar tercihlerini 11-20 Aralık 2018 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri 20 Aralık 2018 gecesi, saat 23.59’da sona erecektir. Tercihte bulunacak adayların KPSS-2018/2 Tercih Kılavuzunu dikkatle incelemeleri gerekiyor. Aşağıda sizler için tercih kılavuzlarını yayınladık. Kılavuzlar Ösym’nin resmi internet sitesinden alınmaktadır. Aklınıza takılan soruları ve görüşlerinizi bizlere yorum bölümümüzden iletebilirsiniz. Tüm memur adaylarına elemanuzman.com sitesi olarak başarılar dileriz.

 • TABLO-1.Ortaöğretim Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar için TIKLAYINIZ.
 • TABLO-2.Ön Lisans Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar için TIKLAYINIZ.
 • TABLO-3.Lisans Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar için TIKLAYINIZ.
 • Özel Koşullar için TIKLAYINIZ.
 • Ortaöğretim Mezunları İçin Nitelik Kodları için TIKLAYINIZ.
 • Ön Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları için TIKLAYINIZ.
 • Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları için TIKLAYINIZ.
 • Mezun Olunan Ortaöğretim Alan/Dallar için TIKLAYINIZ.
 • Mezun Olunan Ön Lisans Programı için TIKLAYINIZ.
 • Mezun Olunan Lisans Programı için TIKLAYINIZ.
 • Dilekçe için TIKLAYINIZ.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Kanada İşçi Alımı, İş İlanları ve Göçmenlik Başvurusu

Kanada kuzey Amerika kıtasının en kuzeyinde yer alan çağdaş ve teknolojik olarak ilerlemiş…