Ana Sayfa Şehirler Ankara MİT Güncel İş İlanları ve İş Başvurusu Formu

MİT Güncel İş İlanları ve İş Başvurusu Formu

4,215
Milli İstihbarat Teşkilatı

Milli İstihbarat Teşkilatı yada herkes tarafından bilinen kısa adıyla MİT, Türkiye Cumhuriyeti resmi istihbarat ve haber alma teşkilatına verilen isimdir. 1965 yılında Millî Emniyet Hizmeti yerine kurulmuş olup, Ülkenin bölünmez bütünlüğüne, anayasal düzenine, varlığına, bağımsızlığına, güvenliğine ve millî gücünü meydana getiren bütün unsurlarına karşı içten ve dıştan gelecek mevcut ve muhtemel tehditler hakkında bilgi toplamak, önlem almak ve gerekli durumlarda ilgili makamları uyarmakla görevli bir teşkilattır. MİT bünyesinde çok sayıda kişi görev yapmaktadır. MİT bu kişilere ek olarak yılın belirli dönemlerinde, ülke müdafaasında kendilerine yardımcı olacak çok sayıda yeni personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır. MİT tarafından yayınlanan iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, açık iş pozisyonları, kariyer fırsatları ile iş başvuru formu, iş talep formu gibi iş başvurusu detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

MİT Personel, Eleman, Memur Alımı 2022

MİT tarafından yeni yılla birlikte personel alımı konusunda iş ilanları yayımlanmaya başladı. “Peşindeyiz ve seni iyi tanıyoruz” sloganı ile Milli İstihbarat Teşkilatı bünyesine çok sayıda personel alımı ve memur alımı yapılacağı belirtildi. Aşağıda sizler için alımı yapılacak olan branşlar ve başvuru şartlarını detaylı olarak inceledik.

MİT Güncel İş İlanları 2022

MİT tarafından alımı yapılması planlanan kadro ve pozisyonlar ile güncel açık iş ilanları arasında; istihbarat uzmanı, Arapça dil uzmanı, bilim ve teknoloji uzmanı, çevirmen, mühendis, ajan, aşçı, antropolog, asker, astsubay, biyolog, doktor, psikolojik danışman, Farsça bilen eleman, garson, güvenlik görevlisi, hukukçu, hizmetli, hemşire, özel harekat polisi, yakın koruma, kimyager, muhbir, koruma memuru, polis, subay, sosyolog, tekniker, teknisyen, şoför, uzman yardımcısı, öğrenci, öğretmen gibi çok sayıda kadro ve pozisyon bulunuyor. İlanlarda lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu bay bayan, deneyimli deneyimsiz adaylar iş başvurusu yapabiliyorlar. İlanlara 18 yaşını doldurmuş olan kişiler başvuru yapabiliyor. Yaş sınırına uymayanların başvuruları kabul edilmiyor. Peki ama MİT alımları nasıl oluyor?  Adaylarda hangi iş başvuru şartları aranmakta?

MİT İş Başvurusu Şartları Nelerdir?

MİT’e girmek ve iş başvurusunda bulunmak için adayların bazı temel şartları sağlaması gerekmektedir. Bu şartları sağlayan kişiler aşağıda belirtmiş olduğumuz şekilde başvurularını yapabilirler.

  • Türk vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından mahrum olmamak
  • 18 yaşını doldurmuş olmak, 35 yaşından küçük olmak ( Bazı bölümler hariç )
  • Teşkilatın mevzuatına göre atanmaya engel hali bulunmamak.
  • Vücudunda kalıcı iz bulunmamak ( Dövme vb. )
  • En az lise mezunu olmak

MİT İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

MİT’e girmek için başvuru yapmak oldukça kolaydır. Milli İstihbarat Teşkilatında çalışmak istiyorum diyen vatandaşlarımız MİT bünyesinde çalışma fırsatı elde etmek ve ülkemiz menfaatleri doğrultusunda görev almak için aşağıda vermiş olduğumuz iş başvuru formu sayfasına gidilmeli ve akabinde bu form doldurulmalıdır. Daha sonra bilgileriniz kurumun insan kaynakları departmanına iletilir. Burada hakkınızda detaylı bir inceleme süreci başlar ve başvurusu olumlu bulunan adaylar MİT bünyesinde çalışma imkanı elde ederler. Bu yazımızda MİT’e nasıl girilir, MİT’e özgeçmiş bırakmak, MİT elemanı nasıl olunur, giriş şartları, işe alım süreci, üye olmak istiyorum gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

MİT İş Başvurusu Formu Doldurmak için https://www.mit.gov.tr/mks/index.html bu adresten en güncel içeriğe ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tai İş Başvurusu 2022 – Tusaş İş İlanları Açıldı

Tai İş Başvurusu yani Tusaş Personel Alımı ilanları 2022 yılı için yeniden açıldı. Tusaş İ…