Ana Sayfa Bilgi Bankası Mesai Saatleri Müftülük Çalışma ve Mesai Saatleri

Müftülük Çalışma ve Mesai Saatleri

5,063
Müftülük

Müftülük Saat Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor?

Müftü il ve ilçelerde Müslümanların din işlerine bakmakta olan ve fetva verebilen görevlilere denilmektedir. Müftülük ise bu kişilerin görev yapmakta oldukları kuruluşa verilen isimdir. Müftülük tüm ilçe ve illerimizde bulunmaktadır. Peki müftülükler sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? Müftülük çalışma saatleri, mesai saatleri ve çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında yer almaktadır.

Müftülük Çalışma Saatleri 2021

Ülkemiz genelinde hizmet vermekte olan müftülükler sabah saat 08:30’da açılmakta ve akşam saat 17:30’da kapanmaktadır. Müftülükler ayrıca saat 12:30 ile 13:30 saatleri arasında öğle tatili sebebi ile hizmet vermemektedir. Müftülüklerin çalışma saatleri hakkında sık sorulan sorular ve yanıtları ise aşağıda yer almaktadır.

Müftülük Sabah Saat Kaçta Açılıyor : Müftülükler her sabah saat 08:30’da hizmet vermeye başlamaktadır.

Müftülükler Akşam Saat Kaçta Kapanıyor : Müftülükler akşam saat 17:30’a kadar hizmet verirler.

Müftülük Öğle Arası Tatili Ne Zaman : Müftülükler saat 12:30 ile 13:30 saatleri arasında öğle tatili sebebi ile çalışmamaktadır.

Müftülük Hafta Sonu Açık Mı / Çalışıyor Mu : Diğer kamu dairelerinde olduğu gibi müftülükler de Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu hizmet vermemektedir.

Müftülük Bayramda Açık Mı / Kapalı Mı : Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve arefe günlerinde müftülükler vatandaşların soru ve sorunlarına anında cevap verebilmek adına hizmet vermektedirler. Bunun dışında ise 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde müftülükler çalışmazlar.

Kurumların ve Özel Firmaların Çalışma ve Açılış Kapanış Saatleri için TIKLAYIN!

Bu yazımızda müftülük çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) ve (instagram) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri

Tüvtürk Çalışma Saatleri ve Günleri ile alakalı konumuza hoş geldiniz. Konumuz içeriğinde …