Ana Sayfa Şehirler Mersin Mut Belediyesi Sözleşmeli Personel Alımı Yapacağını Açıkladı

Mut Belediyesi Sözleşmeli Personel Alımı Yapacağını Açıkladı

97
Mühendis

Mersin ilimizde yer alan Mut Belediyesi yayınlamış olduğu ilan ile sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. Mut Belediyesi personel alımı ilanı kapsamında harita mühendisi alımı gerçekleştirecektir. Adaylar ilana 17 Mart 2017 tarihi mesai bitimine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. Mut Belediyesi personel alımı ilanı hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgi haberimiz devamında yer almaktadır.

Mut Belediyesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2017

5393 Sayılı Belediye Kanunun 49. Maddesi hükümlerine göre, boş bulunan, aşağıda; sınıfı, unvanı, adedi, öğrenim durumu, özel şartları taşıyan 2 adet tam zamanlı sözleşmeli Harita Mühendisi alımı yapılacaktır. Adaylarda aranan başvuru şartları aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

 • 657 Sayılı Devlet Memuru Kanununun 48. Maddesi şartlarını taşıyor olmak,
 • Atanmak İstediği unvanla ilgili belirtilen öğrenim şartı ve diğer nitelikleri taşıyor almak
 • Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan adaylardan istenecek)
 • Erkek adaylar için, askerlikle ilişiği olmamak,
 • İlan tarihinden önce Mut İlçesi sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak,
 • En az (B) sınıfı ehliyeti bulunmak,
 • Başvuruda bulunacak adaylar hakkında, 6/6/1978 tarih ve 7/15754 sayılı “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın Ek 1’inci maddesindeki; ” Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmü doğrultusunda işlem tesis edilecek olup bu kapsamda bulunanların başvuruları kabul edilmeyecektir.
 • Mut Belediye Başkanlığınca yapılacak olan sözlü sınavda başarılı olmak.
Sınıfı Unvanı Adedi Eğitim

Durumu

Alım Türü
TH MÜHENDİS ( Harita mühendisi) 2 Fakültelerin dört yıllık Harita Mühendisliği bölümü mezunu olmak 657 sayılı DMK md. 4-B Sözleşmeli

Mut Belediyesi Personel Alımı Başvurusu Nasıl ve Nereye Yapılacak?

Başvurular, 17.03.2017 Cuma saat: 17.00’a kadar Mut Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ne şahsen yapılacaktır. Faks, Posta ve Elektronik posta(e- mail) ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. 20.03.2017 Pazartesi saat 10.00’da Belediye Meclis Salonunda sözlü mülakat yapılacaktır. Sözlü sınavda adayların mesleki, genel kültür, kavrayış, ifade ve temsil kabiliyeti, davranış ve mesleğe uygunluğu gibi niteliklere sahip olup, olmadığı göz önünde bulundurularak sözlü ve / veya uygulamalı sınava girmeye hak kazanan ve belirtilen şartları taşıyanlar sözlü ve / veya uygulamalı sınava çağrılacaktır.

Adayların başvuru veya atama işlemleri için istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılır ve göreve başlatılmaz. Göreve başlatılmış olsalar dahi iptal edilir. Bu kişiler hiçbir hak talep edemezler ve haklarında 29.09.2004 tarih ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili hükümler i uygulanmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Sözlü sınav sonucu kazananlar belediyemizin internet sitesinde (www.mut.bel.tr/) yayınlanacaktır. Başvuru sırasında istenilen belgeler ile birlikte Belediye İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ne müracaat edilecektir.

Başvuru Sırasında Adaylardan İstenilen Belgeler / Evraklar Nelerdir?

 • Başvuru dilekçesi.
 • Öğrenim durum belgesi aslı/fotokopisi.
 • Nüfus cüzdanının aslı ile birlikte fotokopisi (T.C. Kimlik Numaralı),
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 4,5×6 ebadında 6 adet fotoğraf
 • Özgeçmiş CV.
 • Yerleşim yeri Belgesi.
 • Adli Sicil Belgesi
 • Sağlık Raporu
 • En az (B) sınıfı ehliyeti bulunmak
 • Askerlik Durumu

Mut Belediyesi tarafından yayınlanmış olan iş ilanı hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları ile sözlü mülakat hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Mersin Büyükşehir Belediyesi KPSS Şartsız Memur Ve İşçi Alımı Yapıyor!

Mersin Büyükşehir Belediyesi İŞKUR üzerinden yayınladığı ilana göre memur ve işçi alımı ya…