Ana Sayfa Kamu Kurumları Orman Genel Müdürlüğü Engelli İşçi Alımı Yapıyor

Orman Genel Müdürlüğü Engelli İşçi Alımı Yapıyor

72
Engelli işçi

Orman Genel Müdürlüğü yayınlamış olduğu ilan ile 24 engelli işçi alımı yapacağını açıkladı. Orman Genel Müdürlüğü engelli işçi alımı ilanı kapsamında 11 vasıflı işçi alımı, 6 kalifiye işçi alımı, 3 bakım onarım işçisi alımı, 1 torna ustası alımı, 1 kartoteksçi alımı, 1 vasıfsız işçi alımı ve 1 şoför alımı gerçekleştirecektir. Adaylar ilana 24 Kasım 2016 ile 3 Aralık 2016 tarihleri arasında iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan diğer başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri gibi bilgilere haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

Orman Genel Müdürlüğü Engelli İşçi Alımı İlanı 2016

09.08.2009 tarih ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak 01.09.2009 tarihinde yürürlüğe giren Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre; Genel Müdürlüğümüz taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere aşağıda unvanları belirtilen pozisyonlara 24 adet Engelli Belirsiz Süreli (daimi işçi) personel alımı yapılacaktır. Adaylarda aranacak şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR açık iş ilanlarında 10 gün süreyle ilanda kalacaktır. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını ilgili İŞKUR Müdürlükleri aracılığıyla veya www.iskur.gov.tr adresinden yapabileceklerdir.

Sözlü sınava, iş ilanında belirtilen kadro sayısının üç katı aday çağrılacaktır. Üç Katı aday; ortaöğretim ve üstü diploma talep edilen açık engelli kadroları için 2016 EKPSS puan sıralamasına göre İŞKUR tarafından, en az ilköğretim diploması talep edilen kadrolar için ise noter huzurunda çekilen kura sonucuna göre belirlenecektir. Kura yeri ve tarihi İŞKUR ilanında belirtilecek ve ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinde de duyurulacaktır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Tecrübe şartı gereken kadrolara başvuru yapan adaylar, bu durumu belgeleyemedikleri takdirde evrakları teslim alınmayacak ve sözlü sınava kabul edilmeyecektir.
  • Noter huzurunda kura çekimleri Orman Bölge Müdürlüklerince yapılacak olup kura sonuçları ile açık engelli kadroları için 2016 EKPSS puanına göre İŞKUR tarafından belirlenen adayların listesi ilgili Orman Bölge Müdürlükleri internet sitesinden ilan edilecektir.

Adaylardan başvuru sırasında istenilen belgeler aşağıda belirtilmiştir.

  • Öğrenim belgesi,
  • T.C. Kimlik numarasının yazılı olduğu Adli Sicil Arşiv Kaydı (Adli sicil kaydı bulunması halinde mahkeme kararları ile birlikte getireceklerdir.),
  • Aslı ibraz edilmek üzere nüfus kayıt örneği veya nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • Açık Engelli Kadroları için 2016 EKPSS sonuç belgesi(Bu belgeyi kura ile belirlenen adaylar getirmeyecektir.),
  • Müracaat edilen iş için istenilen belgeler veya sertifikalar,
  • Askerlik durum belgesi, (Erkek adaylar için askerlik terhis, tecil veya muaf olduğunu belirtir belge.)
  • İş talep dilekçesi,

örneklerini adreslerine gönderilecek tebligatta belirtilen Bölge Müdürlüğüne istenilen tarihe kadar teslim edeceklerdir. Yukarıda istenilen belgeleri getirmeyen adaylar sözlü sınava alınmayacaktır. Sözlü sınav yeri, tarihleri ve saati ilgili Bölge Müdürlüğü internet sitesinden duyurulacak ve ayrıca adayların adreslerine tebligatla bildirilecek veya evrak tesliminde tebliğ edilecektir. Sözlü sınav, alınacak personelin istihdam edileceği ilin bağlı olduğu Bölge Müdürlüklerince yapılacak olup sözlü sınavda başarılı olan adayların asil ve yedek listesi ilgili Bölge Müdürlüğünün internet sitesinde yayınlanacaktır.

İşe alınacak işçilerin deneme süresi 60 gün olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi fesh edilecektir. Sözlü sınavda başarılı olup, işe başlatılacak adayların atandığı iş yerinden il dışındaki başka bir iş yerine tayinleri görev yaptıkları ilde engelli açığı olması halinde yapılmayacaktır. Sözlü sınavda başarılı olanların ataması alındıkları il içerisindeki İşletme veya Fidanlık Müdürlüklerine yapılacaktır.

Bu yazımızda Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan engelli işçi alımı ilanına dair iş başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi detaylı ilan bilgilerine yer verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tai İş Başvurusu 2022 – Tusaş İş İlanları Açıldı

Tai İş Başvurusu yani Tusaş Personel Alımı ilanları 2022 yılı için yeniden açıldı. Tusaş İ…