Ana Sayfa Kamu Kurumları PTT 2 Bin 500 Personel Alımı Yapacağını Açıkladı

PTT 2 Bin 500 Personel Alımı Yapacağını Açıkladı

83
PTT

PTT 2500 Personel Alımı Yapacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Yapmış olduğu açıklamaların bir kısmını da 2017 yılında PTT bünyesine yapılacak olan 2 bin 500 personel alımı oluşturdu. Arslan, basın mensuplarının PTT AŞ’ye 2017’de ne kadar eleman alınacağına ilişkin sorusu üzerine, PTT AŞ‘ye bu yıl 2 bin 500 personel alınacağını söyledi. Arslan, “Özellikle büro, gişe ve dağıtıcı memurlar olmak üzere İstanbul’da 500 kişinin alım sürecini önümüzdeki hafta başlatıyoruz. Yıl içinde de bu kadroyu 2 bin 500’e tamamlayacağız.

Güçlenen PTT’nin daha da büyüyebilmesi adına kadromuzu artıracağız.” diye konuştu. Arslan, PTT AŞ’deki taşeron işçilerin durumuna ilişkin soruya da Türkiye’deki tüm taşeronların kamuda istihdamına ilişkin açıklama yapıldığını dile getirerek, “Hükumet olarak bu çalışmaları son aşamaya getirdik. Maliye Bakanlığımız nihai ayrıntıları çalışıyor. Bu ayrıntılar bittikten sonra bunu açıklayıp gereğini yapacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

PTT 2 Bin 500 Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

PTT her sene büyüme hedefleri doğrultusunda çok sayıda yeni personel alımları yapmaktadır. 2017 yılı içinde de 2500 personel alımı yapılacağı bizzat Bakan tarafından açıklanmıştır. Bakan, çalışmaların son hızıyla sürdüğünü ve yakın zamanda çalışmaların tamamlanarak ilanın yayınlanacağını belirtmiştir. Ancak henüz net bir tarih belirtilmemiştir. PTT 2500 personel alımı ilanı yayınlandığında ilanlara dair tüm detaylar www.elemanuzman.com sitemiz üzerinde yer alacaktır. Bu ilanları kaçırmamak ve anında başvuru yapmak için sosyal ağlar üzerinden bizleri takip edebilirsiniz. Ayrıca PTT bünyesinde yayınlanmış olan tüm ilanlara da PTT iş ilanları sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tai İş Başvurusu 2022 – Tusaş İş İlanları Açıldı

Tai İş Başvurusu yani Tusaş Personel Alımı ilanları 2022 yılı için yeniden açıldı. Tusaş İ…