Ana Sayfa Kamu Kurumları PTT 2 Bin 500 Personel Alımı Yapacağını Açıkladı

PTT 2 Bin 500 Personel Alımı Yapacağını Açıkladı

PTT 2017 yılı içinde 2500 personel alımı yapacağını açıkladı. PTT 2 bin 500 personel alımı hakkında başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi tüm detaylar haberimiz devamında yer almaktadır.

PTT

PTT 2500 Personel Alımı Yapacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Yapmış olduğu açıklamaların bir kısmını da 2017 yılında PTT bünyesine yapılacak olan 2 bin 500 personel alımı oluşturdu. Arslan, basın mensuplarının PTT AŞ’ye 2017’de ne kadar eleman alınacağına ilişkin sorusu üzerine, PTT AŞ‘ye bu yıl 2 bin 500 personel alınacağını söyledi. Arslan, “Özellikle büro, gişe ve dağıtıcı memurlar olmak üzere İstanbul’da 500 kişinin alım sürecini önümüzdeki hafta başlatıyoruz. Yıl içinde de bu kadroyu 2 bin 500’e tamamlayacağız.

Güçlenen PTT’nin daha da büyüyebilmesi adına kadromuzu artıracağız.” diye konuştu. Arslan, PTT AŞ’deki taşeron işçilerin durumuna ilişkin soruya da Türkiye’deki tüm taşeronların kamuda istihdamına ilişkin açıklama yapıldığını dile getirerek, “Hükumet olarak bu çalışmaları son aşamaya getirdik. Maliye Bakanlığımız nihai ayrıntıları çalışıyor. Bu ayrıntılar bittikten sonra bunu açıklayıp gereğini yapacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

PTT 2 Bin 500 Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

PTT her sene büyüme hedefleri doğrultusunda çok sayıda yeni personel alımları yapmaktadır. 2017 yılı içinde de 2500 personel alımı yapılacağı bizzat Bakan tarafından açıklanmıştır. Bakan, çalışmaların son hızıyla sürdüğünü ve yakın zamanda çalışmaların tamamlanarak ilanın yayınlanacağını belirtmiştir. Ancak henüz net bir tarih belirtilmemiştir. PTT 2500 personel alımı ilanı yayınlandığında ilanlara dair tüm detaylar www.elemanuzman.com sitemiz üzerinde yer alacaktır. Bu ilanları kaçırmamak ve anında başvuru yapmak için sosyal ağlar üzerinden bizleri takip edebilirsiniz. Ayrıca PTT bünyesinde yayınlanmış olan tüm ilanlara da PTT iş ilanları sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

  • 59
    Shares

DİĞER PTT HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, ptt konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan ptt duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

E-posta adresinizi yazın :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir