Ana Sayfa Kamu Kurumları Sağlık Bakanlığı İş İlanları ve İş Başvurusu

Sağlık Bakanlığı İş İlanları ve İş Başvurusu

6,034
Sağlık Bakanlığı

Sağlık Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’na bağlı olarak çalışan, sağlık işlerinden sorumlu olan kurumdur. Bakanlık, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışını takiben 1920 tarihinde kurulmuştur. Ülke genelindeki hastaneler, sağlık ocakları ve bağlı bulunan sağlık kurumlarının işleyişlerinin düzenlenmesi, vatandaşlara en iyi sağlık hizmetinin verilmesinin sağlanması, sağlık alanındaki personel ihtiyacının karşılanması için faaliyetlerine ara vermeksizin devam etmektedir.

Sağlık Bakanlığı Personel Memur İşçi Alımı 2021

Sağlık alanında üniversiteler her yıl binlerce mezun vermektedir. Buna rağmen ülkemizde sağlık alanında yapılan yeni yatırımlar ve mevcut sağlık kurumlarındaki sağlık çalışanı sayısının yetersizliği nedeniyle, bakanlık tarafından her yıl çok sayıda personel alımı yapılmaktadır. Yapımına hızla devam edilen şehir hastaneleri ve bölge hastaneleri içinde yakın zamanda bakanlık tarafından kadro tahsisi yapılacak ve personel alımlarına en kısa sürede başlanılacaktır. Bu alımları kaçırmamak için bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Güncel İş İlanları 2021

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan ve yayınlanması muhtemel olan iş ilanları arasında; Hemşire alımı, Ebe alımı, Radyoloji Teknikeri alımı, Doktor alımı, Diyetisyen alımı, Radyoterapi Teknikeri alımı, Anestezi Teknikeri alımı, Ameliyathane Teknikeri alımı, Ağız ve Diş Sağlığı teknikeri alımı, Güvenlik Görevlisi alımı, Hasta bakıcı alımı, Temizlik Personeli alımı, Ambulans Şoförü alımı, Tekniker alımı, Teknisyen alımı,  ATT alımı, Paramedik Alımı, Odyolog alımı, Fizyoterapist alımı, Psikolog alımı, Sosyal Çalışmacı alımı, Sağlık Fizikçisi alımı, Laboratuvar Teknikeri alımı, Tıbbi Sekreter alımı, Diş Protez Teknikeri alımı, İş ve Uğraşı Terapisi Personeli alımı, Pataloji Teknikeri alımı, Çevre Sağlığı Teknikeri alımı, Adli Tıp Teknikeri alımı, Eczane Personeli alımı, Perfüzyonist alımı, Çocuk Gelişimcisi alımı gibi sayısız kadro ve pozisyon yer almaktadır. Alımı yapılması planlanan kadrolar için ortaöğretim, önlisans ve lisans düzeyindeki mezuniyet şartları aranmakta. Peki tüm bu iş ilanları nasıl ve nereden iş başvurusu yapılır?

Sağlık Bakanlığı İş Başvurusu Nasıl ve Nereye Yapılır?

Sağlık Bakanlığı’nın yapacak olduğu personel alımları genellikle Lisans mezunları için her yıl, Önlisans ve Ortaöğretim mezunları için iki yılda bir yapılan KPSS sınavı ile yapılmaktadır. Kamu hastanelerinin ihtiyaçları doğrultusunda alımı yapılması planlanan personel sayısı ve kadro miktarı bakanlık tarafından duyurulmaktadır. Atama duyurularının açıklanmasından sonra kpss puanınız ve branş bazında sıralamanızı göz önünde bulundurarak mezun olduğunuz bölümün boş kadrolarına iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı herhangi bir değişiklik olmadığı sürece ihtiyaçları doğrultusunda yılda 4 veya 6 kere kadrolu veya sözleşmeli personel alımı gerçekleştirmektedir. Sağlık Bakanlığı’na bağlı olmayan üniversite hastaneleri ise açıktan atama yolu ile personel ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Sitemiz Sağlık Bakanlığı’nın yapacağı tüm personel alım duyurularını size en kısa sürede ulaştırmaktadır. Aşağıdaki linkten Sağlık Bakanlığı güncel personel alım duyurularını takip edebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Güncel Personel Alımı Duyuruları için TIKLAYIN

Bu yazımızda Sağlık Bakanlığına İş Başvurusu yapmak ve işe alım süreci konusu hakkında sizlere detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

5 Comments

 1. Şirin tekinaslan

  14 Ocak 2020 at 15:59

  Oyu günler ben denizlide yaşıyorum ve is atıyorum sağlık ocaklari temizlik işi

  Reply

 2. sevda özkan

  13 Ekim 2020 at 13:27

  merhaba,

  yaklaşık 8 aydır edirne havsa da ikametgah etmekteyim. 8-9 yıllık hastane tecrübem vardır. ilkyardımla ilgili 5 adet sertifikam vardır ayrıca tıbbi sekreterlik , tıbbi arşivleme ve dökümantasyon, hastane bilgi yönetim sistemi olmak üzere sertifikalarım mevcuttur. iş arıyorum. konuyla ilgili yardımlarınızı rica ediyorum.

  Reply

 3. Mahmut kose

  4 Ocak 2021 at 21:01

  Adana’da ikamet ediyorum Seyhan’da Guvenlik görevlisiyim is arıyorum 05068623283

  Reply

 4. Özge

  11 Nisan 2021 at 00:29

  2 kişiyiz elimiz çok pratik ve hızlı Gaziantep/şahinbey

  Reply

 5. songül TAŞTAN

  16 Haziran 2021 at 14:30

  bende hastanede temizlik yapmak istiyorum

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tai İş Başvurusu 2022 – Tusaş İş İlanları Açıldı

Tai İş Başvurusu yani Tusaş Personel Alımı ilanları 2022 yılı için yeniden açıldı. Tusaş İ…