Ana Sayfa Bilgi Bankası Mesai Saatleri Sağlık Ocakları Çalışma Saatleri

Sağlık Ocakları Çalışma Saatleri

Sağlık Ocakları; Çalışma saatleri, açılış kapanış saatleri, çalışma günleri hangi günler açık kapalı.. Sağlık Ocakları sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık, hafta sonu bayramda açık mı, kapalı mı?

Sağlık Ocakları

Sağlık Ocağı ; kasaba, köy ve mahalle gibi yerel birimlerde vatandaşların sağlık sorunlarının giderildiği, tedavilerinin yapıldığı kamu kuruluşlarıdır. Sosyal devlet olmanın getirdiği ve gerekliliğini doğurduğu bir hizmettir. Gelişmiş, gelişmekte ve kalkınmakta olan veya nüfusu çok fazla olmayan bölgelerde kurulan, sağlık hizmetleri veren kuruluşlardır. Hastaneler kadar personel, ekipman ve kaynağa sahiplerdir. Hizmetlerini ve faaliyetlerini bölgesel olarak yerine getirmektedirler.

Sağlık ocakları her türlü sağlık ve hekimlik hizmetleri, hastaların muayene ve tedavisi ve sağlık ocağına kayıtlı kişilerin sağlık sicillerini tutmak ile görevlidir. Sağlık ocağı doktorları, tedavi edemedikleri veya acil durumu olan hastaları hastaneye sevk ederler.

Sağlık Ocağı Çalışma Saatleri 2020

Sağlık Ocakları hafta içi (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma) sabah saat 08:30’da vatandaşlara hizmet sunmaya başlamaktadır. Akşamları saat 17:30’a kadar açıktır. Sağlık ocakları yine saat 12:30 ile 13:30 saatleri arasında öğle arası yani öğle tatili sebebi ile 1 saat süre zarfında kapalı durumdadır.

Sağlık Ocakları Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

Sağlık Ocakları’nın Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu çalışıp, çalışmadığı herkes tarafından oldukça merak edilen konular arasında. Ülkemiz genelinde hizmet sunmakta olan sağlık ocakları sadece cumartesi günü hizmet vermektedirler. Pazar günleri ise kapalıdır hizmet vermemektedir.

Sağlık Ocakları Bayramda Açık Mı, Kapalı Mı, Çalışıyor Mu?

Sağlık Ocakları; Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı), Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Bunun dışında arefe günlerinde ise sadece öğleye kadar çalışmaktadır.

Kısaca Özetlemek Gerekirse;

Sağlık Ocakları açılış saati nedir? Sağlık Ocakları Saat 08.30 da açılıyor.

Sağlık Ocakları kapanış saati nedir? Sağlık Ocakları saat 17:30 da kapanıyor.

Sağlık Ocakları  öğle tatili saati nedir? 12.00 – 13.30 saatleri arasında öğle tatili yapmaktadır.

Bu yazımızda sizlere Sağlık Ocakları’nın çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER SAĞLIK OCAĞI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, sağlık ocağı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan sağlık ocağı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

E-posta adresinizi yazın :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir